MHP İktidar hedefinden vazgeçmedi

BTSO Yönetimi MHP il teşkilatını ziyaret etti.Ziyaret sırasında konuşan Dr.Murat Yapıcı “İktidar olma yolundaki hedefimiz sürüyor. Seçim sonuçlarını detaylı tetkik edeceğiz.” Dedi. Bolu Ticaret ve Sanayi...

MHP İktidar hedefinden vazgeçmedi

BTSO Yönetimi MHP il teşkilatını ziyaret etti.Ziyaret sırasında konuşan Dr.Murat Yapıcı “İktidar olma yolundaki hedefimiz sürüyor. Seçim sonuçlarını detaylı tetkik edeceğiz.” Dedi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl teşkilatına bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete Başkan Emin Semercioğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Kemal Sert ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Özkoparan ve Mansur Şen katıldı. Bolu TSO Yönetim Kurulunun kendilerini ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, “Ticaret ve Sanayi Odamız Bolu’nun büyümesi ve gelişmesi hususunda lokomotif kuruluşlarımızdan birisidir. Başkanımız Emin Semercioğlu, görevde bulunduğu süre boyunca Odamıza önemli katma değerler kazandırmıştır. Bolu esnaf ve tüccarı, bir gün layık olduğu seviyeye ulaşacaktır. Bu da Başkan Emin Semercioğlu’nun ve mesai arkadaşlarının değerli çalışmaları ile olacaktır” şeklinde konuştu. 12 Haziran seçimlerinin ciddi anlamda yoğun bir rekabete sahne olduğunu söyleyen TSO Başkanı Emin Semercioğlu, seçimlerin bu demokratik olgunluk ve rekabet ortamı içinde gerçekleştirilebilmesine diğer partilerin olduğu gibi MHP’nin de yürüttüğü özverili çalışmaların önemli katkılar sağladığını kaydederek “Seçim sonuçlarının İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. MHP camiasına da bu süreçte yaptıkları gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Netice ne olursa olsun önemli olan çalışmaktır. Partinizin ülkede iyi işler yapacağına inanıyoruz. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm siyasi partilerimize eşit uzaklıkta duruyoruz. Dolayısıyla Parlamentoya giden temsilcilerimiz arasında birlikteliği sağlamak, onları takip ederek yol göstermek gerekiyor. Onların konumları daha farklı; onlar herkesten daha fazla çalışmak zorundalar” dedi. MHP milletvekili adayı Dr. Murat Yapıcı ise seçim sonuçlarını yenilgi olarak kabul etmemek ve her zaman kazanç yönlü bakmak gerektiğini dile getirerek “Partimiz gerek Parlamentoda, gerekse yerelde çalışmalarına devam edecektir. İktidar olma yolundaki hedefimiz sürüyor. Seçim sonuçlarını detaylı olarak tetkik edeceğiz. Buna göre yapılması gerekenleri belirleyeceğiz. Sonuçlar inşallah hayırlara vesile olur. Bolu kamuoyu, meselelerine sahip çıkmalıdır” ifadelerinde bulundu.

 

Yapıcı BTSO’yu övdü

TSO’nun girişimcilik konusunda verdiği eğitimlerin önemine işaret eden Murat Yapıcı, özellikle yeni mezun gençler arasında girişimci düşüncenin son derece yaygın hale geldiğini; fakat bu gençlerimizde girişimcilik ile ilgili bilgi eksikliği olduğunu gözlemlediğini dile getirdi. Proje odaklı faaliyet gösterme bilincinin işletmeler arasında henüz tam olarak yerleşmemiş olmasını da işletmelerin proje üretme konusundaki bilgi eksikliğine bağlayan Yapıcı, ilimizden bu nedenle dışarıya ciddi miktarlarda proje danışmanlık işi gittiğini, Bolu’da gerek üniversite bünyesinde, gerekse sivil yapı içinde ücretli veya ücretsiz bir proje danışmanlık mekanizmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Konuyla ilgili bilgiler veren TSO Başkan Yardımcısı Kemal Sert, Vali İbrahim Özçimen’in himayesinde, özellikle kamu kesiminde proje üretme oranının artırılması ve İlimizin kaynaklardan daha fazla istifade edebilmesi amacıyla bir yenilik platformu oluşturulduğunu; bu platformun birçok kurum ve STK’yı aynı masa etrafında Bolu’nun yarar ve çıkarları için proje üretme noktasında bir araya getirdiğini hatırlattı. Kemal Sert, platformun ilk çalışmasında Bolu’nun öncelikli gelişim alanları ve ihtiyaçları dikkate alınarak 5 adet proje konusu belirlendiğini ve çalışmanın TÜBİTAK’a sunulduğunu açıkladı. Sert, Üniversite önderliğinde yürütülen bu danışmanlık faaliyetinin reel sektör içinde de yerine getirilmesinin KOBİ’ler nezdinde büyük yarar sağlayacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128