MHP’den Çin modeli eleştirisi!

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata AKP iktidarı döneminde Türk insanının fakirleştirilerek yönetilmeye çalışıldığını iddia etti. Kutluata, hükümetin Komünist Çin modelinin ucuz işçilik yönünü ele aldığını vurgulayarak; “Hükümet ucuz işçilik noktasında Çin’i örnek alıyor ama teknoloji noktasında hiç almıyor” dedi.

MHP’den Çin modeli eleştirisi!
 MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, MHP Bolu il başkanlığını ziyaret ederek gündemdeki konuları değerlendirdi. Türk halkının MHP politikalarına ihtiyacı olduğunu savunan Kutluata;  “İktidarın yaptığı işleri iç durum ve siyaset durumu, dış politika durumu ve ekonominin durumu olarak üç boyutta değerlendirmek gerekiyor. Türkiye’nin dış politikası Esad, Barzani ve terörist başıyla sıkışmıştır. Her yerde Türkiye’nin menfaatleri yok edilmektedir. Türkiye dar alana hapsedilmiştir. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti bir terör örgütünün arzuları üzerine ülkeyi planlamak üzeredir. Kendi nefesi yetmediği yerde vatandaşın gözünü boyamak üzere akil adamlara ihtiyaç duyulmuştur. Bu akil adamlar bölücülük önüne paspas diye atılmıştır. AKP Hükümeti Türk insanının yanında saf tutması gerekirken, bölücünün yanında yer almıştır. Milletimizin sağduyusu yerindedir. Bu işin böyle gitmeyeceği anlaşılmıştır. Hükümette bunu çok iyi anlamaktadır. Vazgeçer diye ümit ediyorum” dedi.

Hükümet Çin’in kötü yanlarını örnek alıyor

 

AKP iktidarı döneminde Türk insanının fakirleştirilerek yönetilmeye çalışıldığını söyleyen Kutluata, “İktidar yandaşı olanlar zenginleşirken, emeğinden başka geliri olmayanlara emeği ile geçinmek yetersiz olmuştur” dedi. Türkiye’de  çalışan sınıf kadar  esnaf ve çiftçi kesiminin de zor günler yaşadığını söyleyen Kutluata; “Çiftçinin ürünleri para etmez hale geldi. Eti ithal eder bir konuma geldik. Hükümetin PKK ile bu kadar iç içe girdikten sonra yaptığı MHP düşmanlığına şaşmamak gerekir” diye konuştu. Hükümetin Komünist Çin modelinin ucuz işçilik yönünü ele aldığını vurgulayan Kutluata; “Orada işçiler aylık 30 dolara günlük 100 gram pirince talim ediliyor ama ürettikleri teknolojilere dikkat etmek gerekiyor. Bugün Komünist dediğimiz Çin dünyada teknoloji alanında en etkili ülkelerden biri haline geldi. Hükümet ucuz işçilik noktasında Çin’i örnek alıyor ama teknoloji noktasında hiç almıyor ürettiğinden çok daha fazlasını tüketen bir ülke konumuna geldik “ biçiminde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128