MHP’li Adaylar tempoyu iyice artırdı

MHP Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, seçim çalışmaları kapsamında yoğun bir program geçirerek hem cadde gezisi hem de dernek ve devlet dairelerini gezdiler.

 MHP’li Adaylar tempoyu iyice artırdı

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala tempoyu artıran Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, bir yandan devlet kurumlarını ve dernekleri gezerken, bir yandan da cadde ve sokaklarda halkla buluşuyor. Sabahın erken saatlerinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret eden MHP Bolu Milletvekili adaylarını, İl Müdür Vekili Fahri Tetik karşıladı. Bir süre makamda sohbet eden adaylar, daha sonra hizmet binasındaki personeli ziyaret ederek desteklerini istediler. Mesai çalışanlarının odalarını tek tek gezen adaylar, çalışmalarında başarılar diledi.

 “Engellilerimizin işsizliği gündeme gelmiyor”

 İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ziyaretinin ardından Köroğlu Engel-Siz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (KEDER) ziyaret eden adaylar, dernek Başkanı Şeyda Ay ile sohbet etti. Engellilerin sıkıntılarının dile getirildiği ziyarette, farklı bir soruna dikkat çeken Şeyda Ay, “Bütün sağlıklı gençlerimiz için belediyelerimiz, devletimiz ve üniversitelerimiz ne tür hizmet veriyorsa, aynı hizmetleri engelliler için de sunmalılar. Engellilere de bir iş atölyesi, ekonomik bağımsızlıklarını kazanabilmeleri için farklı projeler yapmamız lazım. Nasıl normal gençlerimizin işsizliğini düşünüp burada konuşabiliyorsak, engellilerimizin de işsizliği var. Bunu hiç gündeme getirmedik. Bunları getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.  

Şükrü Gülez, “Resmi dairelerde engelli kontenjanları hala boş”

Birçok engellinin iş sıkıntısını yaşadığını ve resmi dairelerde engelli kontenjanı olmasına rağmen hala kotanın doldurulmadığına dikkat çeken MHP Bolu Milletvekili adayı Şükrü Gülez, “Engelli insanlar Türkiye’de gerekli ilgi ve alakayı görmüyor. Tabi ki burada devletimizin üzerine çok büyük sorumluluklar düşüyor. Engelli bakım hizmetleri sosyal bir hak olarak görülmelidir. Engellilerin kazanılmış hakkı gibi bakılmalıdır. İşe yerleştirmede her zaman için öncelik verilmelidir. Bugün resmi kurumlarımızda engelli kotalarımız var. Onlar doldurulmamış. Böyle bir şey olabilir mi?” şeklinde konuştu.

Engellilere 600 TL maaş!

MHP iktidarında ayrım gözetmeksizin engellilere 600 TL maaş verileceğini belirten Gülez, “Bizim seçim beyannamemizde bunlarla ilgili son derece güzel projelerimiz var. Yüzde 60’ın altında çalışamayacak olan her engelli kardeşimize ayrım gözetmeksizin 600 lira maaş var. İhtiyaçlarına göre kullanabileceği hilal kartı, kira bedeli gibi sosyal yardımlarla hayat standardını yükseltecek projelerle halkımızın karşısına çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.  
Cumhuriyet Ca
ddesi gezildi

Milletvekili adayı Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, daha sonra esnafların yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi’ni gezdi. Seçim çalışmaları kapsamında dükkanları gezen adaylar, seçmenlerden oy istedi. Girdikleri dükkanlar da esnafların yanı sıra müşterilerle de kucaklaşan milletvekili adayları, ülkenin aydınlık geleceği için MHP’ye ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Cumhuriyet Caddesi gezisi boyunca adaylar büyük ilgi gördü. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128