MHP’lilerin Bolu’da “Değişim” Hareketi MHP’nin Duayenlerinden Bahçeliye “Deklarasyon”

MHP’nin duayenleri ve önde gelen isimleri bir araya gelerek “Değişim” hareketini başlatıp MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik “Deklarasyon” yayınladılar ve alınması gereken tedbirleri masaya yatırdılar. Elektrikçiler Odasında bir araya gelen MHP’nin duayenleri tarafından yapılan basın açıklamasında “Sayın Genel Başkanımızın tüm tartışmalara rağmen delege imzası gibi, tüzük kurultayı gibi engellemeleri bir yana bırakarak partimizin önünü açması, seçimli olağan üstü kongrenin toplanmasını sağlayarak tarihteki saygın yerini alması, önemli beklentimizdir” denildi.

MHP’lilerin Bolu’da “Değişim” Hareketi MHP’nin Duayenlerinden Bahçeliye “Deklarasyon”

MHP’de değişim rüzgârına Bolulu ülkücüler de destek vererek, MHP’nin öncülerinden oluşan Bolu Hareket İnisiyatifi Bahçeli’nin partinin önünü açmasını istedi.  MHP’nin önde gelen isimlerinden ve Kurultay Delegesi Dr. Murat Yapıcı tarafından okunan basın açıklamasının altına il başkanlığı, ilçe başkanlığı, kadın kolları başkanlığı yapmış, milletvekili adayı, belediye başkanı adayı olmuş, yönetimlerde görev almış, delegeler olarak görev yapmış, üye olarak bulunmuş 350 MHP’li imza attı. Bolu’daki partililer MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin olağan üstü kongrenin toplanmasını sağlayarak beklentilerine cevap vermesini istedi. Bolu Hareket İnisiyatifi tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı.

MHP ÇATISI ALTINDA MÜCADELEYE DEVAM 


“Aşağıda imzası olan bizler tarafından, Türk milletinin yegane umudu, Türk milliyetçiliği fikrinin siyasi misyonu olan MHP’nin yeniden şahlanışı için aşağıdaki kararların kamuoyuna duyurulması kararlaştırılmıştır. 46 yıllık süreç içerisinde herhangi bir şekilde dışarıda kalan tüm ülküdaşlarımız bir an önce MHP çatısı altında mücadeleye davet edilmelidir. MHP il ve ilçe yönetimleri bu doğrultuda, parti içi birlik ve beraberliği biran önce temin etmelidir. Ülkücü kuruluşlar, milliyetçi sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ve tüm toplum kesimleri ile diyalogu artırmalıdır. Sivil toplum kuruluşları kurumsal kimliklerini koruyarak, karşılıklı saygı ve güvene dayalı koordineli çalışmayı gerçekleştirmelidir.
Ülkemizdeki ve dünyadaki son gelişmeler ışığında; Türk milletinin tek umudu olan MHP’nin bir an önce iktidara gelebilmesi amacı ile; yeni kırgınlıklar oluşmasını önlemek, zaman israfına fırsat vermemek için  2018 yılı beklenilmeksizin seçimli olağanüstü genel kongrenin yapılması sağlanmalıdır. Böylece demokratik bir yarışma ortamı oluşturularak seçilecek yönetimlerle, Türkiye'nin kurtuluşuna dayalı çözüm yolları ortaya konarak, Aziz Türk Milletinin önüne kurtuluşun reçetesi sunulmalıdır. Tüm bu süreçler her aşamada istişareden vazgeçmeden, geçmiş hatalara takılmadan, sadece ders alarak, yeni kırgınlıklar yaratmadan, kimseyi suçlamadan, karalamadan yürütülmelidir. 46 yıllık birikimin sonucunda her türlü eza ve cefaya katlanmış, eğilmemiş ülkücülere ve onların istişare ile alacakları kararlara güvenerek süreci yönetmek; üyeler ve adaylar kadar, yerel yöneticiler ve Genel Merkez Yöneticileri ile Sayın Genel Başkanımızın da sorumluluğudur.
 
MHP’YE ZARAR VERMESİNİ İSTEMİYORUZ


Sayın Genel Başkanımızın, tüm tartışmalara rağmen delege imzası gibi, tüzük kurultayı gibi engellemeleri bir yana bırakarak partimizin önünü açması, seçimli olağan üstü kongrenin toplanmasını sağlayarak tarihteki saygın yerini alması, önemli beklentimizdir. Altında imzası olan biz hareket sevdalıları, Ülkücüler birlik ve bütünlük içinde her türlü zorluğa rağmen değişimden, yenileşmeden yana tavır aldığımızı kamuoyuna açıklıyoruz. Gelişecek demokratik süreçte de ülkücü iradenin, ülkücüye yakışır bir vakar içinde partimizin ve ülkücü hareketin geleceğini oluşturması gerektiğinin; önemini vurguluyoruz. Bolu Hareket İnisiyatifi olarak yukarıdaki açıkladığımız fikirlerin yanlış yönlere çekilmesine, yeni tartışmalar yaratılmasına, partimiz MHP ye zarar vermesine müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna duyururuz”
 
ÜLKÜCÜLER PARTİLENE SAHİP ÇIKMAKTADIR


Basın açıklamasının ardından konuşma yapan MHP’li Dr. Murat Yapıcı Türkiye’nin  zor bir dönemden geçtiğini belirterek, 13 yıllık AKP iktidarında tüm değerlerin erozyona uğradığını söyledi. Yapıcı, “Ülkemizin doğusu terör örgütüne adeta teslim edildi, iktidarın günü kurtarmak için verdiği tavizler sonucu eşkıya şehirlere indi, kurtarılmış bölge ve şehirler oluştu. Her gün şehit haberleri gelmekte, ocaklar sönmektedir. Etkili ve kalıcı çözüm üretilememektedir. Dış politikada çevremizde dost diyebileceğimiz tek devlet kalmamıştır. Kardeş Türk devletleri bile aleyhimizde açıklama yapar hale gelmiştir. Kendisini dünya lideri sananlar dün söylediklerini bugün yalanlamakta, girdikleri çıkmazı bile fark edememektedirler. Ortadoğu' da Türk'e ve Türk askerine gösterilen tepkiler, siyasi iktidarın ideolojisi Ümmetçiliğin bir hayal olduğunu göstermiştir. Milliyetçiliği ayaklar altına alan iktidar, Türkiye'nin ,Suriye'nin kuzeyinde bir kurt çemberiyle kuşatılmasına göz yummuş, tehlike ayyuka çıktığında o güne kadar unuttuğu Bayır Bucak Türkmenlerini hatırlamıştır. Ancak çok geç kalınmıştır. Suriye'de mezhep temelinde muhalif gruplara silah ve mühimmat gönderen siyasi iktidar, bu silahların kendine çevrildiğini yeni fark etmiştir. Daha dün törenlerle ülkemiz topraklarından Peşmerge’nin PKK’nın Suriye kolu PYD ye destek için geçişine müsaade eden iktidar, bu gün bu grupları terörist ilan etmektedir. İki yıl ötesini bile göremeyen bir iktidarın Türkiye'yi bu ateş çemberinden kurtarması mümkün görünmemektedir. Bütün bu gelişmeler, yanlışlar, gaflet ve delalet emareleri mevcut yapı ile çözülemez. Ülkücüler bu oyuna gelmeyecektir. Mevcut durum Türk düşmanlarını, MHP düşmanlarını sevindirmesin. Çünkü ülkücüler artık her yerde MHP’nin kaderine el koymaktadır. Türkiye'nin her köşesindeki ülkücüler partilerine sahip çıkmaktadır. Bizler hareket insiyatifi öncüleri olarak partimizin, ilimizin ve ülkemizin mevcut durumunu inceleyerek geniş istişarelerde bulunduk. Gördük ki Ülkücülerin Başbuğumuz Alpaslan Türkeş'in 46 yıllık mirası, partimiz MHP'yi Türk siyasi tarihinde layık olduğu yere getirme azmi, Ülkemizin içine itilmeye çalışıldığı Ortadoğu bataklığından çekip çıkarma kararlılığı ilk günkü heyecanla devam etmektedir. Bu azim ve kararlılık Anadolu coğrafyasındaki Cumhuriyetimizin bekasının, Türk milletinin mutlu, Türk devletinin güçlü olmasının en önemli teminatıdır” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128