MHP’ye Siyaset Bilimci aday adayı

7 Haziran 2015 de yapılacak olan Genel Seçimlere az bir süre kala Bolu MHP’de milletvekilleri aday adayları da siyasi arenada yerini almaya başladı. Bolu doğumlu olan ve Siyaset Bilimcisi Fikret Yılmaz, dün MHP İl binasında düzenlenen basın toplantısında resmen aday adaylığını açıkladı. Yılmaz, aday adaylığı müracaatını yaptıktan sonra, “Milletin parasını, ayakkabı kutularında değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait kasalarda görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir” diyerek ilk açıklamasını gerçekleştirdi.

 MHP’ye Siyaset Bilimci aday adayı

Haber: Kasım ŞAHİN
MHP Bolu milletvekili aday adaylığını açıklayan Siyaset Bilimcisi Fikret Yılmaz’ın basın toplantısına çok sayıda partili katıldı. Yılmaz’ın açıklaması öncesi bir konuşma yapan MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, “Yılmaz’ın aday adaylığını yürekten kutluyor ve çıktığı bu yolun hayırlara vesile olmasını temini ediyorum” diye konuştu. Ne Mutlu Türküm diyerek açıklamasına başlayan milletvekili aday adayı Fikret Yılmaz; “Gençliğimin verdiği dinamiklikle birlikte, siyaset biliminde edindiğim bilgi birikimini; milletim, devletim ve partim adına milletvekili olarak aktarmak ve vatanıma hizmet etmek istiyorum. Milletvekili aday adayı olmamın temel nedeni budur” dedi.

 

Yılmaz, Mevcut iktidara “artık yeter” demek için Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekilli aday adayı oluyorum! Lise yıllarımdan beri Atatürk ilkelerine uygun olarak "Türk-İslam Ülküsü" (Ülkücülük) görüşünü savunuyorum. Fakat benim gibi düşünmeyenlerin de MHP’ye “EVET” demesi için, açıklama yapmak gerektiğine inanıyorum. Öyleyse Bolu’muz neden MHP demelidir? İşte Bolu’muza 14 neden:

 

Milletin parasını, ayakkabı kutularında değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait kasalarda görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Ankara’da 500 milyon dolarlık kaçak saray değil, Bolu’da yatırım istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Kolunda 700 bin liralık saati olan bakan değil, milletine hizmet eden bakan görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Paraları sıfırlayan bir lider değil, her imkânını ulusuna adamış bir lider istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Kur’an’la dalga geçen, ayet sallayan bir bakan değil, göğsünde iman dolu bir bakan görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Allah’a ortak koşan bir milletvekili değil, Allah’ın sadık kulu bir milletvekili görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. İktidarın fikirlerinin esiri olmayı değil, düşünce özgürlüğünü istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Parti – devlet kadrolaşması değil, parti – millet kaynaşması görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Anayasasında ikinci bir resmi dili değil, sadece Türkçeyi görmek istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Özerklik vadeden başkanlık sistemini değil, parlamenter sistemi istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Anayasal kurumların ele geçirildiği diktatörlük rejimini değil, demokrasiyi istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Üretime dayanmayan rant ekonomisini değil, üreten Türk Ekonomisini istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Zenginlerin lüks içinde yaşadığı bir toplum değil, gelir dağılımında adaletin sağlandığı bir Türk Toplumu istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Dış politikada komşularıyla sorun yaşan bir ülke değil, komşularıyla barış içinde yaşayan bir Türkiye istiyorsa; Bolu Halkı, MHP demelidir. Halkımıza neden MHP’ye “EVET” demesi gerektiğiyle ilgili mesajları verdiğimi düşünüyorum. Oy verme gününe kadar, bu nedenleri, detayları ile birlikte, Bolu Halkına; bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan anlatacağım. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi: “Türkiye’nin sorunlar yumağından kurtulması için tek yol kalmıştır. O da Milliyetçi Hareket Partisi iktidarıdır. Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in dediği gibi: “Bağımsız son Türk devletini koruyabilmek için, milli bir görüş etrafında birleşmek zorundayız. Bu görüş, Dokuz Işık görüşüdür. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Ne mutlu Türk’üm diyene! Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekilli aday adaylığım Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun. Bolu Halkına sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 20:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlkay Bozkurt
İlkay Bozkurt - 6 yıl Önce

helal olsun... hayırlı olsun... oyum mhp'ye

mahsun denli
mahsun denli - 6 yıl Önce

bolunun plakası 14 değil de 54 olsaydı mhp'ye rey vermek için 54 sebep mi sayılacaktı?bu bile söylenenlerin bir fikre ve tesbite dayanmadığını gösterir.buna hurufilik denir

arif yardımcı
arif yardımcı - 6 yıl Önce

plaka numarasına göre neden mi sayılır?düzceden aday olsa 81 sebep mi sayacak?

ilkay bozkurt
ilkay bozkurt - 6 yıl Önce

hurifi sensin mahsun denli. 15 tane saysaydı, tamam oldu mu diyecektin sanki. 54 değil 540 neden sayardı emin ol. biraz bekle ben kefilim...

SIRADAKİ HABER

banner128