Milletvekili Ercoşkun, Afrin’e giden muhtarları uğurladı

Bolu Milletvekili Ercoşkun, uluslararası terörle kahramanca mücadele eden Mehmetçikleri ziyaret etmek üzere yola çıkan Muhtarlar Derneği üyesi köy ve mahalle muhtarlarını selam ve dua ile uğurladı.

Milletvekili Ercoşkun, Afrin’e giden muhtarları uğurladı
Haber: BMA

Milletvekili Ercoşkun, muhtarlara yatırım noktasında adeta müjde vererek, Bolu'ya toplamda 50 milyon liralık bir ödeneğin kazandırıldığını belirtti ve ödeneğin dağılımı noktasında ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Fikret Özen başkanlığındaki Muhtar Derneği üyesi köy ve mahalle muhtarları uluslararası teröre karşı kahramanca mücadelenin verildiği Afrin'e gitmek üzere Bolu'dan başlattığı yolculuğun ilk mola durağı Başkent'te AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'la bir araya geldi. Milletvekili Ercoşkun, kahvaltıda konuk ettiği vatansever muhtarları Afrin yolculuğuna selam ve dua ile uğurladı. Yolculuk öncesi muhtarlara seslenen Milletvekili Ercoşkun, "Reyhanlı'da Bolu 2'nci Komando Tugayı'nı ziyaret edecek ve Mehmetçiklerimizle bir araya geleceksiniz. Yine Afrin'de kutsal mekanlarımız olan camilerimizi de ziyaret etme imkanı bulacaksınız. Allah hepimizden razı olsun. Kazasız belasız gitmeyi ve gelmeyi Allah nasip etsin. 7 düvele karşı bir mücadele söz konusu. Afrin’de silahlı kuvvetlerimizle uluslararası arenada bir mücadele söz sürdürüyoruz. Öte yandan Haziran ayında yapılacak seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. Milletvekili Ercoşkun'a uğurlama sırasında İl Genel Meclisi Üyeleri Erol Özak ve İlhan Serçe'de eşlik etti.

"CUMHURİYET TARİHİNİN GELİR REKORUNU ELDE ETTİK"

Milletvekili Ercoşkun, açıklamaları devamında, "Sizlerle birlikte önemli işler yaptık. Sizler bizi yönlendirdiniz. Bizde elimizdeki imkanları en güzel şekilde planlayarak kangren olmuş birçok meseleyi çözdük. Bu yıl KÖYDES'ten Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ödeneği olarak, 32 milyon lira aldık" ifadelerini kullandı.

"BOLU'YA 10 MİLYON LİRALIK ÖZEL BİR ÖDENEK KAZANDIRDIK"

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, Merkez İlçe bölgesindeki köylerde yeni dönem ulaşım yatırımları hakkında bilgiler vererek, şunları söyledi: "Bu yıl içinde özellikle Merkez İlçeyi ilgilendiren birçok önemli projeyi Cumhurbaşkanımıza sunmuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Maliye Bakanımız 10 milyon liralık ekstra bir ödenek daha tahsis etti. Para Özel İdare kasasına girdi. İlk başta Çele Grup Yolu'nun kalan kısmına 2 milyon 350 bin liralık bir ödenek ayırdık. Allah'ın izniyle Arçelik'e kadar olan yolu sıcak asfaltla tamamlayacağız. Daha sonra Demirciler Çamyayla Bölgesi'ne kadar olan bölgede muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın da desteğiyle güzel bir yol açmıştık. Birazda genişletme çalışmalarımız oldu. 1,5 milyon lira da buraya ayırdık. Sıcak asfaltla burası da bölgede ayrı bir kasaba hüviyetine gelecek. Bildiğiniz gibi bu bölgede çok ciddi bir turizm yatırımı var. Dolayısıyla bizim dışarıya bakan yüzümüz. O da inşallah tamamlanmış olacak. Diğer taraftan Seben yolu kapandığı zaman Dereboyu olarak bilinen bölgede ciddi bir çalışma yapmıştık biliyorsunuz. O çalışmanın Bolu tarafını Köprücüler tarafından başlayarak, 1 milyon liralık bir ödenekle asfaltlandıracağız. Bunun yanında Bahçeköy'den Çatak'a giden kısıma da bir para ayırdık. Orada ağır vasıta trafiği olduğu için daha planlı hareket edeceğiz. Karayolları ile bir görüşmemiz olacak."

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının sonunda şöyle konuştu:  “Tüm bunlar yanı sıra tüm ilçelerimiz için projelerimiz devam ediyor. Sonuçta Bolu'nun her köşesi bizim. Göynük'ün en uzak köyü de, Gerede'nin en uzak köyü de bizim. Her tarafa hep birlikte hizmet ediyoruz. Katkıları için başta İl Genel Meclis Başkanımız Yaşar Yüceer ve meclis üyelerine, Ak Parti teşkikatımıza, Valimiz Aydın Baruş ve İl Genel Sekreterimiz Sırrı Köstereli ile İl Özel İdare çalışanlarına teşekkür ederim. Allah hepimizden razı olsun."

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 2 yıl Önce

ödenek geliyorda bunlar nerelerde kullaniliyor çok merak ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner128