Milletvekilleri ilçelerin sorunlarını ilettiler

AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Gerede ve Göynük’ün sorun ve taleplerini Bakanlığa iletmek üzere Mekansal Planlama Genel Müdürünü ziyaret etti.

Milletvekilleri ilçelerin sorunlarını ilettiler
 Gerede ve Göynük ilçelerinin kentsel dönüşüm ve çevre düzenlemesi istekleri doğrultusunda harekete geçen AK Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı makamında ziyaret etti. İlk olarak Gerede’nin sorunlarını masaya yatıran siyasiler, Gerede Belediyesi mücavir alan sınırlarında bulunan Hacıveli, Seviller, Rumşah, Hacıbeyler, Bucak-Demirciler yaylalarının kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundular. Ercoşkun ve Küpçü’nün özverili girişimleri ile Bakanlık Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman da kentsel dönüşüm çerçevesinde değerlendirilmesine olumlu baktı.Ayrıca, Göynük Gazi Süleyman Paşa Caddesi çevre düzenlemesi ile ilgili taleplerini de Genel Müdür Kahraman’a ileten AK Partili siyasiler, bu konuda da olumlu bir sonuç elde ettiler.

 

ERCOŞKUN: TALEPLERİMİZ OLUMLU KARŞILANDI

 

Ziyaret sonrası bilgiler veren AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “İlçe Belediye Başkanlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, Ankara’daki mesaimize aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda Gerede Belediye Başkanımız Ömer Baygın ve Göynük Belediye Başkanımız Kemal Kazan ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürümüz Sayın Dr. Haluk Bilgin’i makamında ziyaret ederek, ilçelerimizin istek ve taleplerini kendilerine ilettik. Genel Müdürümüz de gerek Gerede, gerekse Göynük ilçelerimizin taleplerine olumlu yaklaştı ve bu konuda bizlere destek olacağını ifade etti” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2013, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER