Milli Eğitim adına utanç verici

İlimiz Mudurnu ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan tacizci öğretmen ilçe Milli Eğitimde görevlendirildi iddiası ile ilgili Türk Eğitim Sen Bolu Şube başkanı Hüsnü YAMAN ile bir Bolu Olay Gazetesi olarak röportaj yaptık. Yaman yaptığımız bu özel röportajımız da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim adına utanç verici
Haber Röportaj: Kasım ŞAHİN

Kasım ŞAHİN: Sayın YAMAN ortada dolaşan bu vahim iddialarla ilgili bize neler anlatmak istersiniz?

Hüsnü YAMAN: Maalesef ilimiz Merkezde bir okulda cereyan eden bu taciz olayı ile ilgili yapılan soruşturma sonucunda adı geçen öğretmen ceza alarak Mudurnu’ya sürgün edilmiştir. Zaman içersinde adeta terfi ettirilircesine durumun buraya kadar getirilmesi Milli Eğitim adına utanç verici bir olaydır.

Kasım ŞAHİN: Sayın YAMAN bu konuyla ilgili daha önce ne gibi girişimleriniz oldu?

Hüsnü YAMAN:  adı geçen kişinin görevlendirdiği ile ilgili olarak ilçe temsilcimiz bizi bilgilendirdiğinde önce ilimiz milli eğitim müdürü ile bir görüşmemiz oldu, onlarda tıpkı bizim gibi olaya sıcak bakmadılar ve konuyla bizzat ilgileneceğini il milli eğitim müdürü bana söyledi. Fakat ilçe milli eğitim müdürlüğü adı geçen kişinin görevlendirmesini bu tepkilere rağmen yaptı. Valilik onayı için mecburen  il milli eğitime adı geçen kişinin isminin geleceğini bildiğim için bir müddet bekledik. 21.10.2014 günü tekrar konuyu il milli eğitim müdürü ile görüştüğümde yazıyı valiliğe onaya göndermeden reddettiklerini söyledi.

Kasım ŞAHİN: Sonuç olarak düşünceleriniz nedir?

Hüsnü YAMAN: Biz tabi ki bu olaya seyirci kalamazdık. Düşünebiliyor musunuz bir okulda böyle bir olay oluyor siz onu alıp başka bir okula veriyorsunuz, yetmiyor ilçe milli eğitime idareci olarak görevlendiriyorsunuz. Bunu hangi akılla ve mantıkla izah edebilirsiniz? Olayda kaymakamlığın kusurlu olduğunu düşünmüyorum. Siz onaya neyi gönderirseniz amir onu onaylar. Arka planında bir art niyet olduğunu kaymakamlık bilemez ki . Hem her onaya gelen yazının arka planını araştırmaya kalkarsanız iş yürümez. Ama dikkate şayan olan durum böyle sicili bozuk bir kişinin görevlendirme teklifinin yapılması son derece manidar. Bu ne cüret, pervasızlık. Bizim ahlak anlayışımız bu kadar ayaklar altına hiçbir zaman şimdiki kadar alınmadı. Bu olayın takipçisi olamaya devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
sebenli
sebenli - 6 yıl Önce

bizdede var aynısı oyları altın kaplama heralde

sebenli değil
sebenli değil - 6 yıl Önce

gereksiz sebenli vatandaş ,onlar taciz yaparken yanlarında sende mi vardın? yoksa gerçi olmasaydın etek giyip başörtü takıp taş atanlar gibi sebenlilerin ardına saklanmazdın ...

SIRADAKİ HABER

banner128