Milli Eğitim Müdür Koltuğu Boştur!

Erhan BEYKOZ yazdı...

Milli Eğitim Müdür Koltuğu Boştur!

Bolu’nun sahibi yok dedikçe, sahipsizlik atananlarla daha bir belirgin hale geliyor. Bu haliyle de, eğitim ve sağlıktaki yatırımların çoğunu üstlenen Rahmetli İzzet Baysal’ın yatırımları maalesef karşılığını bulamıyor.

Eğitimdeki kalitesiz ve başarısız sonuçlar, İzzet Baysal’ın çocuklarına yakışmıyor! Üniversite sınav sonuçları gösteriyor ki, her türlü alt yapısı olan Bolu’da Eğitiminin başına getirilenler yeteneksiz, kavgacı, huzur bozucu ve siyasi…

Kısa süre evvel kendi halinde çalışmalar yapan kurum, sahipsiz Bolu’nun müdürünün başının kopmasına kayıtsız kaldı. Belki başarı oranından yoksunduk ama ülke gündemine zamanlaması manidar bu kadar alt seviyede açıklamalarla düşmemiştik!

İbrahim Çavuşoğlu’nun görevden alınıp, Yusuf Cengiz denen birinin atanmasına kimse sesini çıkarmamıştı. Merkeze çekilen Sayın Çavuşoğlu’nun da siyasetin gölgesinde olmasına karşılık, kapısı herkese açık, camianın tamamını tanıyan yapısıyla göz boyayan hoşgörüsü vardı ama kavgası ve densizliği hiç olmadı!

Gelenin gideni arattığı sözün gerçekleştiği günümüzde, Bolu Bolu olmaktan çıkmak üzere.

Ülkemizde ilk olacak olan ve yeni icatlardan birini hayata geçiren sözde müdür, Anadolu liselerinde bir-iki sınıf kapatma peşinde. Perde arkasından kapatma işlemini yürütürken, kötü niyetine yeni bir rezillik katarak hepimizi rezil duruma düşürdü.

Bu güne kadar sesi çıkmayan Müdür Cengiz’in, 10. yıl Marşını iptal ettirme emri, saklamaya çalıştığı gerçek kimliğini de ortaya koymuştur.

Sözde müdür, geldiği yerde yaptığı usulsüzlükle hapis cezasını almış, cezası onanmış, beyni ile ağzının nasıl çalıştığını kanıtlamıştır.

Sözde müdür, 10. yıl marşının geride kaldığını söylediğini kabul ederek, 2023 de 100. yıl marşını yazacağını iddia etmiş! 10. yıl marşından bir şey anlamadığı ortada olan müdürün, 100. yıl marşını hangi kapasite ile yazacağını merak etmemek elde değildir.

Sözde müdür, 2023 yılını görme garantisi aldığını da söylerse şaşırmam. Tamamen siyasi söylemle koltuğunu kurtarma peşinde olan sözde müdür, geçmişini inkar ederek dünyaya Bolu adını rezilliğiyle duyurmuştur.

Siyasilere sitem etmem doğru olmayabilir. Anlamadığım tek şey, geçmişi karmaşık, mahkemeleri olan müdür buraya atanırken araştırmadınız mı veya atmada size hiç mi sormazlar?

Sizlere sormadıklarını düşürsek, iktidar partisinin güçlü vekilleri olduğunuza göre, bu atamaları kim yapıyor?

Gelenlerin tamamı kapı kulu ve emirden çıkmayan “sadık” isimler olduğu için mi sesinizi çıkamıyorsunuz?

Bay Yusuf Cengiz Efendi, size müdür demenin bile zül olduğuna inanıyorum. Siz bu milletin yazdığı kurtuluş destanıyla milli kurumumuzda gelebilecek en üst seviyeye siyaseten geldiğiniz ortadadır. Lütfen bizim seviyemizi, bizim gerçeklerimizi sizin seviyenizle karşılaştırmaya kalkmayın.

Ülkemin geleceğinin teslim edildiği geçmişini unutan birine güvenmemiz söz konusu olamaz. Bay Yusuf Cengiz’in işgal etmiş olduğu kutsal koltuktan hemen istifa etmesi yarınlarımız adına yapacağı en büyük hizmet olacaktır.

Yaptığı rezil açıklama ile hakkında yeni bir soruşturma açılıp açılmayacağını bekleyip göreceğiz. Bu aşamadan sonra eğitime mensup bütün sendikalar, öğretmenler, öğrenciler, memurlar, siyasiler ve vatandaşlar böylesi kafası örümcek bağlamış birine tepkilerini ortaya koymalıdırlar. Bolu’nun sahipsiz olmadığını, Bolu’nun gerçek sahipleri tavırlarıyla göstermelidirler.

Bu günden itibaren, Bay Yusuf Cengiz’in Bolu’da ki misyonu bitmiştir. Kısacası milli eğitim gibi önünde “milli” olan kurumun en tepe koltuğu artık boştur.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
İmza
İmza - 4 yıl Önce

tebrikler düşüncelerimizi kaleme dökmüşsünüz

sanane sanane
sanane sanane - 2 yıl Önce

abtalca marşta nemiş sanki dini bir değeri yasaklıyormuş gibi çok iyi yapmış

SIRADAKİ HABER

banner128