Milli Eğitim Müdüründen Dershaneler için uyarı…

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, son günlerde bazı dershanelerin SMS yoluyla vatandaşları mağdur etmesi nedeniyle uyarıda bulundu. Çavuşoğlu açıklamasında; “5580 Sayılı Özel Öğretim Kanunu, 18/05/2012 tarihinde yürürlüğü giren MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve Özel Öğretim Kurumları Standartları Yönergesi kapsamında kamuoyunda dershanelerin kapatılması olarak algılanan, şartları yukarıdaki mevzuatlara uygun olan dershanelerin okullara dönüştürülmesi ile ilgili süreç devam etmektedir.

 Milli Eğitim Müdüründen Dershaneler için uyarı…

Bazı dershanelerin okula dönüşümü gerçekleşmiş gibi kamuoyunu aldatıcı sms mesajları çekerek vatandaşlarımızın mağduriyete sebebiyet verecek eylemlerde bulundukları haberlerini almaktayız. Vatandaşlarımızın bu tür sms mesajlarını dikkate almamalarını, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden (www.bolu.meb.gov.tr ) konuyu takip etmelerini önemle rica ederim” dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
emekli öğretmen
emekli öğretmen - 6 yıl Önce

sayın müdürüm, şu anadolu sokaktaki park işine de bir el atar mısınız ? aracı olan öğretmenler, aracı ile iş icabı kurumunuza gelenler mağdur. sizin göreviniz sorun yaratmak değil, sorun çözmek olmalı diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128