Milli Eğitim Neyin Peşinde?##hb_manset.gif

Eğitim Bir Sen Bolu şube başkanı Ahmet Koçak Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki atama ve soruşturmalara dikkat çekerek; “Sürgün ve görevden almalarla boşalan yerlere gece yarısı operasyonu...

Milli Eğitim Neyin Peşinde?##hb_manset.gif

Eğitim Bir Sen Bolu şube başkanı Ahmet Koçak Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki atama ve soruşturmalara dikkat çekerek; “Sürgün ve görevden almalarla boşalan yerlere gece yarısı operasyonu ve Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan’ın üstün yetenekleri ile atamalar yapılıyor.” dedi

 

Eğitim Bir Sen Bolu şube başkanı Ahmet Koçak Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son günlerde yaptığı atama ve soruşturmalarla kurumlarda problem yaratmaya ve eğitimcileri huzursuz etmeye devam ettiğini iddia etti.” Son bir yılda görevinden alınan ve görev yeri değişen yönetici ve öğretmen sayısı had safhaya ulaşmıştı.” diyen Koçak; “Özellikle okul yöneticileri üzerinde baskılar her geçen gün artmış ve son bir ayda üç okulun müdür başyardımcısı ve bir müdür yardımcısı ya görevinden alınmış ya da sürgüne gönderilmiştir. Dolayısıyla birçok arkadaş ve aileleri doğrudan eğitim camiası ise dolaylı olarak mağdur edilmiştir.” Dedi.

 

Kadroların usulsüzce doldurulmasını kınıyoruz

 

Eğitim Bir Sen Bolu şube başkanı Ahmet Koçak; “Bütün bunları endişe ve korku ile izlerken gördük ki film bitmemiş, yeni senaryolarla karşımıza gelmektedir. Sürgün ve görevden almalarla boşalan yerlere gece yarısı operasyonu ve Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan ın üstün yetenekleri ile atamalar yapılıyor. Bu atamaların en sonuncusu Merkez Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi ’ne Bolu Valiliğinin 23.11.2012 tarih ve 18914 sayılı kararıyla yapılıyor. Kurumunda 26 aydır norm fazlası konumunda bulunan ve 2 ay önce de idarecilik görevi üzerinden alınıp öğretmenliğe dönen Doğan Kızmaz’ı, Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan’ın hangi kanuna, hangi yönetmeliklere dayanarak atadığını eğitim camiası ve Bolu kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz. Kaldı ki bu kuruma 4+4+4 yeni eğitim sistemi sonucu kurumlarında norm fazlası kalan müdür yardımcılarının, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çağrılarak Ek-2 Formları doğrultusunda atamaları yapılacağı duyurulmuşken bu kadronun usulsüzce doldurulmasını kınıyoruz.”  Şeklinde konuştu.

    

 Yangından mal kaçırırcasına bir yol izlenmiştir

Eğitim Bir Sen Bolu şube başkanı Ahmet Koçak sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin 9. Maddesinin (b) bendi gereği oluşturulan İl Değerlendirme Komisyonu’nda yetkili sendikanın temsilcisi bulunur denilmesine ve Eğitim-Bir-Sen olarak bizim de bu komisyonun yasal üyesi olmamıza rağmen; bu atamada tarafımıza sözlü ve yazılı tebligat yapılmamış olup tabiri caizse yangından mal kaçırırcasına bir yol izlenmiştir. Bu nedenle söz konusu atamanın derhal iptal edilerek, bu haksızlığa son verilmesi ve ileride telafisi mümkün olmayan hatalardan hemen dönülmelidir. Eğitim-Bir-Sen olarak buradan Sayın Valimizden Milli Eğitimin üzerindeki kara bulutları dağıtacak tedbirler almasını eğitimcileri huzura kavuşturacak adımları bir an önce atmasını sabırsızlıkla beklediğimizi tekrarlarız.”

                 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128