Milli Eğitimde tehdit skandalı

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı’nın görev yerlerini değiştirmek istemeyen rehber öğretmenlerini sizleri FETÖ’cü olarak suçlarım diye tehdit ettiği iddia edildi.

 Milli Eğitimde tehdit skandalı

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Boli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bir tehdit skandalı yaşandı. İddiaya göre bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısının okulları tek tek gezerek, rehber öğretmen açığının bulunduğu okulları tespit etti ve halen görevlerinin başında bulunan bazı rehber öğretmenlerin başka okullara gönderilmesine karar verdi. Müdür yardımcısı kendisine karşı koyan ve başka okullara gitmek istemeyen rehber öğretmenleri, “Eğer benim talimatımı kabul etmezseniz, sizleri OHAL kapsamında FETÖ’cü olmakla ihbar ederim yıllarca sürünürsünüz” diyerek tehdit ettiği iddia edildi. Bu durum karşısında şok yaşayan, korku ve panik içerisine giren rehber öğretmenler, başka okullarda görevlendirmeleri kabul ettikleri öğrenildi.

Okulların açılmasıyla birlikte eğitimle ilgili sorunlar bir bir gündeme gelmeye başladı. TEOG’un hiçbir hazırlık yapılmadan kaldırılması, üniversite sınavı ile ilgili de belirsizliklerin sürmesi, daha önce sadece 1. Sınıflarda uygulanan uyum haftasının bu yıl 5. Ve 9. Sınıflara da genişletilmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı. Söz konusu uyum haftası bittikten sonra ilimizdeki 4 büyük okulun 5. Sınıflarda uygulanması planlanan yabancı dil hazırlık sınıfı çalışmalarında pilot okul olduklarının açıklanması ayrı bir muamma oldu. Bütün bunlar sadece velileri değil eğitim camiasındaki yönetici ve öğretmenleri de şaşkına çevirdi. Gazetemize gelen şikayetlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir müdür yardımcısı okul gezerek rehber öğretmenleri kadrolarının bulunduğu okullardan alarak başka okullarda görevlendirmeye çalıştığı iddiası ise eğitimdeki sorunların en son versiyonu oldu. Gazetemize gelen şikayetler üzerine ortaya çıkan tehdit skandalı konusunda Bolu’da bulunan eğitim sendikalarının ne diyeceği ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Egitimci
Egitimci - 5 yıl Önce

esas skandal, vatanına milletine hizmet etmesi gereken öğretmenlerin, yatıp kalkmak için, p salla başı al maaşı derdinde olmak için, rahat oldukları için bu haber yapılmış. o milli eğitim müdür yrd tebrik etmek lazım.
vatanı milleti sevmek demek, bu milletin çocuklarına hizmet etmek demek. milli eğitim müdür yardımcısına helal olsun. bu yorumu halkçi iseniz lütfen yayınlayın.

SIRADAKİ HABER

banner128