Milli Yas Bayraklar yarıya indirildi

İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle bir gün süreyle milli yas ilan edildi. Tüm Türkiye'de bütün bayraklar yarıya çekildi. Bolu’da Valilik binası ve Atatürk anıtı çevresindeki bayraklarda yarıya indirildi.

Milli Yas Bayraklar yarıya indirildi

Haber: Kasım ŞAHİN

İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar nedeniyle Türkiye genelinde bir günlük milli yas ilan edildi. Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla bakanlıklara iletilmek üzere gönderilen yazıda, terör saldırıları nedeniyle ülkede 1 gün süreyle milli yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi talimatı verildi.

TC Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi: "10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda, hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı 1 gün süreyle milli yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür” denilmesinin hemen ardından Bolu Valiliği ve Atatürk Anıtı çevresindeki Türk bayrakları yarı indirildi. Diğer yandan Milli Yas talimatını alan tüm kamu ve  kuruluşlar ve okullardaki Türk bayrakları da yarı indirildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128