Minik Aleyna’nın Büyük hayali!##hb_manset.gif

Bolu Canip Baysal İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreni sırasında tüm notlarının “5” olmasıyla dikkat çeken 4/C sınıfı öğrencisi Aleyna Polat “Büyüyünce başbakan olmak istiyorum....

Minik Aleyna’nın Büyük hayali!##hb_manset.gif

Bolu Canip Baysal İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreni sırasında tüm notlarının “5” olmasıyla dikkat çeken 4/C sınıfı öğrencisi Aleyna Polat “Büyüyünce başbakan olmak istiyorum. Hedefim Tansu Çiller’den sonra Türkiye’nin 2.kadın başbakanı olmaktır” dedi.

 

 

Bolu'da 188 okulda eğitim gören 48 bin 127 öğrenci karne aldı. Bolu Canip Baysal İlkokulu'nda düzenlenen törende ilk olarak konuşan Canip Baysal İlkokulu müdürü Hayati Dede bir yarı yılı daha bitirdikleri için çok mutlu olduğunu söyleyerek;”Öğrenci velilerimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendileriyle ne zaman bir araya gelsek hep faydalı çalışmaların altına imza attık. Ulu Önder’in dediği gibi çalışkan olmak ilk hedefimiz olmalıdır. Ülkemizin çalışkan ve dürüst insanlara ihtiyacı var” biçiminde konuştu. Törende konuşan Bolu İl Milli eğitim müdürü Recep Alpdoğan ise sadece karneye bakarak çocukların değerlendirilmesinin yanlış olacağını vurgulayarak; “Velilerimiz karneye bakarak çocuklarımızı azarlamak yerine onların özgüvenlerini yeniden kazanmaları için çaba sarf etmelidir. Eğer çocuklarımızı azarlarsak kendilerine duydukları güven azalabilir” biçiminde konuştu. Karne dağıtım töreninde konuşan Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının büyük bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandığını söyledi. Dönem sonlarında öğrencilere dağıtılan karnelerin öğrenci ve velileri bilgilendirmek amaçlı verilen bir bilgi kaynağı olduğunu ifade eden Keskin, ''Karne çocuğumuzun genel durumunu belirtmekle birlikte yaşamının tamamını değerlendiren bir kaynak değildir. Yani karnesine bakarak çocuğumuzu tam olarak değerlendiremeyiz'' dedi. Karnenin sadece öğrenciyi değil veliyi de değerlendirdiğini vurgulayan Keskin, ''Çocuğunuzla ilgili olarak yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterici olmalıdır. Çocuğunuz hangi derslerde daha başarılı ve ilgili olduğunu hangilerine daha çok çalışmaya gereksinim duyduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır'' diye konuştu. Konuşmaların ardından çocuklara karneleri dağıtıldı. 

Büyüyünce başbakan olacağım

2012-2013 Eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Bolu'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karne aldı. Bolu Canip Baysal İlkokulu Karne dağıtım töreni sırasında tüm notlarının “5” olmasıyla dikkat çeken 4/C sınıfı öğrencisi Aleyna Polat “ Ailem notlarımın ne kadar iyi olduğunu biliyor bu yüzden çok mutluyum. Büyüyünce başbakan olmak istiyorum. Hedefim Tansu Çiller’den sonra Türkiye’nin 2.kadın başbakanı olmaktır” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128