Minik izcilerden çevre duyarlılığı…

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Bolu İzzet Baysal 50.Yıl İlkokulu 2-E sınıfının minik izcileri öğretmenleri Seher Çoban’la birlikte İzzet Baysal Caddesi üzerinde yağmur altında çöp toplama eylemi gerçekleştirdi. Minik izciler yerlere çöp atan vatandaşları uyararak, güzel bir çevre duyarlığı gösterdiler.

Minik izcilerden çevre duyarlılığı…

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Çevre duyarlığı ile bilinen ve her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Gününde  bir dizi etkinlikler gösteren Bolu İzzet Baysal İlkokulu 2-E sınıfının minik izcileri, öğretmenleri Seher Çoban ile binlikte Valilik binası önünde, ellerindeki uyarıcı pankartlarla bir araya gelerek İzzet Baysal Caddesi üzerine atılan çöpleri toplayarak çöp poşetlerine koydular. Minik izcilerin yaptığı bu etkinlik bir çok vatandaş tarafından taktirle toplandılar. “İzciler, yağmurdan , çamurdan etkilenmez” diyerek, yoğun yağmur altında gerçekleşen bu muhteşem duyarlılık gelecek nesillerinin çevreye ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

2-E sınıfının öğretmeni Seher Çoban, “Doğayı korumak, gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için çocuklarımıza çevreyi koruma bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Bu amaçla da ağaç yaşken eğilir düşüncesiyle minik yavrularımızı bu doğrultuda eğitip yetiştiriyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Günü olduğu için, insanların dikkatini 2-E sınıfı izcileri olarak çevreye duyarlı olmaya, yöneltmeye, dikkatlerini çekmeye çalıştık” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128