Minik öğrencilerin Atatürk sevgisi

Geçtiğimiz ay Türkiye’nin Doğusunda Türk Bayraklarına ve Atatürk büstlerine yapılan çirkin saldırılara karşı en güzel cevabı Bolu Cumhuriyet İlkokulunun minik öğrencileri verdi. Okul bahçesinde bulunan ve yaklaşık 2 metre yükseklikteki Atatürk büstüne tırmanın iki minik öğrenciden bir tanesi olan kız öğrenci elleriyle Atatürk’ün başını sevmesi Atatürk sevgisini ortaya koyan en anlamlı kareyi oluşturdu.

 Minik öğrencilerin Atatürk sevgisi

Haber-Fotoğraf: Kasım ŞAHİN

Küçük yaşlarda ilkokul öğretmenlerinin minik öğrencilere ne kadar değerli olan o Atatürk sevgisini aşıladıkları gerçeği Bolu’da ortaya çıktı. Cumhuriyet İlkokulu öğretmenleri tarafından yetiştirilen iki minik öğrenci yaptıkları büyük işle adeta Atatürk düşmanlarına ders verdiler.

Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunun ortak olarak kullandıkları okul bahçesinde bulunan ve yaklaşık 2 metre yükseklikteki Atatürk büstüne için iki minik öğrenciden kız öğrenci sevgisini öyle bir gösterdi ki herkese örnek olacak nitelikteydi. Minik kız öğrenci arkadaşıyla birlikte korkusuzca Atatürk büstüne kadar çıkıp elleriyle Ata’nın başını okşaması hafızalardan hiç silinmeyecek bir kareyi de oluşturdu. İşte gerçek Atatürk sevgisinin en anlamlı fotoğrafı da böyle oluştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER