Minik yüreklerden kocaman başarı

Türkiye'de örnek olan ve yine Türkiye'de bir ilki başaran 'Minik Yazarlar' gurubunun çıkardığı Ateş Böceği Pırıltı isimli kitabı İzzet Baysal 50. Yıl İlköğretim Okulu öğrencileri Bolu Valisi Aydın Baruş'u ziyaret ederek hediye ettiler.

Minik yüreklerden kocaman başarı

Bolu Valisi Aydın Baruş, Türkiye'de bir ilki başaran kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan İzzet Baysal 50. Yıl İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencilerini ağırladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bolu İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar ve 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu 2-A öğrencilerinin beraber hazırladığı Ateş Böceği Pırıltı kitabını minik yazarlar Vali Baruş'a hediye ettiler.

Bolu Valisi Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu Müdürü İsmail Saykı, Sınıf Öğretmeni Elif Çelikbaş, kitabın resimleyicisi Alaattin Baltacı, kapak, sayfa ve grafik tasarımcısı Nebahat Demircan ile 2-A sınıfı öğrencilerinin yer aldığı ziyaret oldukça samimi bir havada gerçekleşti.

"DAHA BAŞARILI ÇALIŞAMLAR YAPACAĞINIZA İNANIYORUM"

‘Ateş Böceği Pırıtlı” adlı kitabın  küçük yazarlarıyla  bir arada  olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Baruş, "Bugün Sizleri burada görmekten son derece mutlu oldum. Yapmış olduğunuz çalışmanın burada güzel sonucunu görmek beni çok mutlu etti. Birlikte yazmış olduğunuz hikayekitabı elimizde ve bunu bütün Bolu'nun çocuklarına, Türkiye'nin çocuklarına armağan ettiniz. Bu nedenle hepinizi  tebrik ediyorum. Çok başarılı bir çalışma gerçekleştirdiniz ve bunda hepinizin emeği, çalışması, katkısı var. Ne kadar büyük bir iş başardığınızı aradan yıllar geçince daha iyi anlayacaksınız. Çünkü ilkokul ikinci sınıfta olan bir öğrencimizin tüm ülkemizin çocuklarına, dünya çocuklarına örnek olacak böyle bir çalışmayı gerçekleştirmiş olması ve bunun Türkiye'de ilk olması çok güzel bir övünç kaynağıdır. O nedenle bu başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Bundan sonra da muhakkak daha güzel hikayeler, diğer arkadaşlarınızın okuması için, ders alınması için üreteceğiniz çok değerli çalışmalarınızın olacağına inanıyorum. Başarılı çalışımlarınızın devamını diliyorum. Başta öğretmenleriniz olmak üzere, yönetici arkadaşlarımızı ve bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER SIRAYLA KİTABI OKUDULAR

Ziyaretin devamında öğrenciler kendilerinin ortaklaşa yazmış oldukları ‘Ateş Böceği Pırıltı’ isimli kitabı okudular.  İkişer sayfa olarak sırasıyla kitaplarını okuyan öğrencileri yeniden tebrik eden Vali Baruş, "Çocuklar gerçekten bu kitapta sizin kalplerinizdeki sevginin, kardeşlik duygularının yansımasını görüyoruz. O nedenle böyle yüce duygularla bu hikayeyi yazdığınız için tekrar tebrik ediyorum. Umarım ki sizin kalbinizdeki bu sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dostluk duyguları tüm çocuklarımızın kalplerinde, tüm ülkemizdeki insanların yüreklerinde hakim olur. Böylece de biz millet olarak kardeşlik hisleri içerisinde yaşamaya devam ederiz. Yine bu kitabın her sayfasınaçizimleriyle anlam katan arkadaşımızı da tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

KİTAPTAN RESMİ SİLDİRDİLER

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç kitabı hazırlarken öğrencilerin bu kitaptaki en büyük etken olduğunu dile getirerek, kitabın hazırlanması esnasında öğrencilerle başlarından geçen bir olayı anlattı. Erkoç, "3. sayfada bulunan karıncaların yavrusu belli olsun diye karıncaların ağızlarına emzik yaptık ama arkadaşlarımız toplu bir şekilde itiraz ettiler ve emzikleri silmek zorunda kaldık" dedi.

Elif Sude Kurtipek kitabı nasıl yazdıklarını ve arkadaşlarıyla kitabı yazarken nasıl yol izlediklerini Vali Baruş'a aktarırken Alihan Uzun isimli öğrenci kendileri için özel bastırılan ve kitabın arka sayfasında resimlerinin yer aldığı kitabı Vali Baruş'a hediye etti.

Ziyarette ayrıca yine Sevgi Evleri'nde büyüyen ve şuanda devlet memuru olarak görev yapan, gönüllü olarak da kitapların çizimlerini yapan Alaattin Baltacı,  karakalem çalışması olarak yapmış olduğu portresini Vali Baruş'a hediye etti.

Ziyaretin sonunda Vali Baruş yine öğrencileri bu başarıları nedeniyle teker teker kutlarken, öğrencilerin hepsine birer hediye paketi verdi ve onlarla ziyaretin anısına bir hatıra fotoğrafı çektirdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128