Miniklerden AFAD’a plaket

2011 yılından bu yana ilerleyerek devam eden ve “Afete Hazır Türkiye” Projesi ile hız kazanan Afet Bilinci Eğitimleri kurumların ve vatandaşların takdirini topluyor.

 Miniklerden AFAD’a plaket

Her yaş grubuna ve amaca uygun olarak merkezden köylere kadar her vatandaşa ulaşmanın hedeflendiği eğitimlere ilgi de gün geçtikçe artıyor ve yeni eğitim talepleri geliyor.

Hız kesmeden devam eden eğitimlerin olumlu sonuçları ise bilinçli ve afete hazır bir Bolu Halkı olarak ortaya çıkıyor.

Bolu’nun önemli Kurumlarından biri olan ve Ülkemizin geleceğinin temellerini atan Mebrure ve İlhan Bağışgil Anaokulu her yıl talep ettiği eğitimlerini bu yıl da farklı konularda tekrar etti. Sivil Savunma Etkinlikleri kapsamında “Deprem sırasında ve sonrasında” yapılacaklar temasıyla verilmesi istenen eğitimde KBRN, İkaz ve Alarm İşaretleri ve Doğal Afetler konuları miniklere uygun olarak anlatıldı.

Gerçekleşen eğitim sonrasında Bolu AFAD Müdürlüğünü ziyaret eden  Mebrure ve İlhan Bağışgil Anaokulu Müdürü Süheyla GÖKSOY ve öğrencileri  İl Müdürü Hasan ERDOĞAN’a  plaket takdim etti.

Miniklerden Plaket Almak Güzeldi

Bolu AFAD İl Müdürü Hasan ERDOĞAN düşüncelerini “2011 yılından bu yana aksatmadan  sürekli geliştirerek devam ettiğimiz eğitimlerimiz meyvelerini veriyor. Bilinçli bir Türkiye bilinçli bir Bolu için ağaç yaşken eğilir sözünden yola çıkarak fidan misali miniklerimizin ve onları geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin eğitimlerine çok önem verdik. Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okuyan gençlerimizden  okullarda çalışan öğretmenlerimize,  liselerde öğrenim gören  evlatlarımızdan kreşlerdeki çocuklarımıza kadar  eğitim veren her kuruma ve eğitim gören her bireye ulaşmaya çalıştık. Ne mutlu bize ki bu kadar önemli bir faaliyetin içerisinde yer alabiliyor ve yaptıklarımızla takdir ediliyoruz. Bolu AFAD adına miniklerimizin ellerinden aldığım bu plaket benim için çok anlamlı. Bu konuda duyarlı davranan gelecek nesillere yatırım yapan tüm eğitim camiasına ve eğitimlerimizde emeği geçen tüm personelime teşekkür ederim”  sözleriyle ifade etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128