“Miraç insanlığın kurtuluşu ve saadetine vesile olsun”

Milli İttifak Saadet Partisi adayları Veysel Çetinkaya, Mehmet Tan ve Muzaffer Boyacı Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

 “Miraç insanlığın kurtuluşu ve saadetine vesile olsun”

İttifak adayları birlikte yaptıkları açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Mübarek üç aylarda peş peşe feyz ve bereket dolu gün ve geceler yaşamaktayız. Büyük bir heyecanla Ramazan-ı Şerif’e kavuşmayı beklediğimiz bu günlerde, Ümmet-i Muhammed açısından çok önemli bir geceyi daha idrak edeceğiz. Bu gece mübarek Miraç gecesidir.

Peygamber Efendimiz iyinin, güzelin, adaletin, doğrunun rehberi olmuştur. İnsanlık O’nun Miraç’ta vakıf olduğu ilahi sırlarla aydınlanmış, yine O’nun getirdiği ilahi prensiplerle doğru yolu bulmuştur. Böyle bir peygambere ümmet olmak bizler için şereflerin en yücesidir. Ama aynı zamanda sorumlulukların da en büyüğüdür. Çünkü bizler bütün insanlığın saadetini amaç edinmiş bir inancın mensuplarıyız. Yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti hâkim kılana kadar çalışmak zorundayız.

Miraç mucizesinin gerçekleştiği Mescid-i Aksa topraklarında yıllardır kan ve gözyaşı hâkimdir. Irak parçalanmış, Afganistan işgal edilmiştir. Bu mazlum coğrafya sömürgeci zihniyetlerin hırs ve insafına bırakılamaz. Çare İslam Birliği’nin kurulmasıdır. Bu manevi iklimi bir fırsat olarak değerlendirmeli ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecek adımları atmalıyız. Bu dua ve temenni ile tüm milletimizin ve İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için saadet dolu bir gelecek diliyoruz.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128