“Mobbing uygulandığı iddiası asılsızdır”

Türkiye Kamu hastaneleri kurumu Bolu ili kamu hastaneleri birliği genel sekreteri Dr.Murat Özmen gazetemizde yayınlanan “Fizik tedavi hastanesindeki mobbing hastanelik etti.” başlıklı haberle ilgili olarak açıklama yaptı

“Mobbing uygulandığı iddiası asılsızdır”
 Türkiye Kamu hastaneleri kurumu Bolu ili kamu hastaneleri birliği genel sekreteri Dr.Murat Özmen gazetemizde yayınlanan “Fizik tedavi hastanesindeki mobbing hastanelik etti.” başlıklı haberle ilgili olarak açıklama yaptı. Haberde anılan hemşirenin hastanelerinde geceleri mesai yaparak 1.5 yıldır çalışmakta olduğuna dikkat çeken Özmen; “Kendileri, Hastalardan kendisiyle ilgili gelen sözlü ve yazılı şikayetler üzerine defalarca sözlü ve yazılı şekilde uyarılmasına rağmen hal hareket ve davranışlarında bir değişikliğe gitmeyerek hastane düzenini bozmaya devam etmiştir. Uyumsuz kişiliğini örf bas etmek ve hastane yöneticiliğimizi zan altında bırakmak adına BİMER’e kendisine mobbing uygulandığı gerekçesiyle başvurmuştur. Hastanemizde çalışan memnuniyeti %93, hasta memnuniyeti ise %99’dur. Söz konusu hemşireye mobbing uygulandığı iddiası asılsızdır. Söz konusu haberde belirtildiği gibi herhangi bir şekilde gerçekleştirilen intihar eylemi bulunmadığı gibi anılan hemşire kendi isteği ile ruh hastalıkları hastanesinde 3 gün yatışı yapılmış daha sonra kendi isteği ile taburcu edilmiş olup, Ankara’ya sevk edilmesi de söz konusu değildir.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 19:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
UYGAR KOÇ
UYGAR KOÇ - 8 yıl Önce

teröristleri, anarşitleri , katilleri, pkklillari, dhkp c lileri ne kadar devlet düşmani varsa hastanelerde muayene edilmesin... hem devlete karşi bilinçli suç işleyeceksin, teröristlik yapacksin; hemde devlet sana benim verdiğim vergilerle bakacak... zehir zikkim olsun...

AYŞEE,AYŞEEE
AYŞEE,AYŞEEE - 8 yıl Önce

şiddetle kınıyorumm.bir insan hastanelik olacak kadar ruh sağlığı bozuluyor ve siz hala bizim suçumuz yok diyorsunuz..etrafınıza bakmaktan dibinizi görmüyorsunuz.çalışanlarınız mutsuz,huzursuz,keyifsiz.herkes tükenmişlik sendromu yaşıyor.görün artıkk..

mehmet
mehmet - 8 yıl Önce

bahsi gece hemşire arkadaşımız mesleğine saygılı hemşirelerin toplum içindeki algılarını her zaman yüksek tutmak isteyen kişilikli karakterli çok aygı değer insandır.hemşirenizi hiç tanımadan yapmış olduğunuz bu vahim açıklama hiç beklenmedik bi davranış değil bugüne kadar hemşireleri destekleyen haksız olduğu durumlarda amirlerin alehine hareket eden bir yönetim görmemiştik yine göremedik.daha adaletli olamanızı beklerdik şahsım adına çok büyük hayal kırıklığına uğradım.

Mehmet koç
Mehmet koç - 8 yıl Önce

murat bey özrü kabahatinden büyük derler ya sen aynen o durumdasın şimdi.şuna bak hemşire kendi isteğiyle ruh sdağlığı hastanesine gitmiş.kim kendi isteğiyle ruh sağlığı hastanesine gidert.sen orda hangi tip insanların tedavi edildiğini sanıyorsun.akıl sağlığı bozulmayan kimse kendi isteğiyle o hastaneye giderde ruh hastanesinde yatıyor dedirtirmi kendine.ayıp ya yapmayın allahtan korkun laf söylerken.

biraz akıl,biraz vicdan
biraz akıl,biraz vicdan - 8 yıl Önce

demek her isteyen gidip kendi isteğiyle ruh sağlığı hastanesine yatabiliyor.komik olmayın doktorlarda hemen ooo hoş geldin deyip hastalığı olup olmadığına bakmadan yatışını mı yapıyor.peki hemşire ankaraya gönderilmedi ise şimdi nerede ne yaptınız yunanistana mı yolladınız geçici görevle.haberde kendisi şu an şurada diye bir açıklamanız yok da.

yalana bak yalana
yalana bak yalana - 8 yıl Önce

heyyy millet haydi hep beraber ruh sağlığı hastanesine her isteyeni ruh sağlığı yerinde mi değilmi sağlıklı mı değilmi bakmadan yatırıyorlarmış bunu kamu hastaneleri birliği sekreteri basına açıklamış:::::)))) bu ordaki doktorlara da hakeret değilmi sizce.

ayşe.
ayşe. - 8 yıl Önce

mobbing uygulanmıyormu sanıyorsunuz,alasını uyguluyorlar.o anketlerde hiç inandırcı değil ,onların nasıl dolduruldunu çok iyi biliyoruz.yandaşlarıda onun tanıdığı-bunun tanıdığı diye müdür yaptınız.sonrada hemşire acığı var.. .diyorsunuz.hiç inandırıcı değil ...

anket
anket - 8 yıl Önce

%99 hasta memnuniyeti varsa o hastanede gerçekten demekki %1 kısmına bu hemşiremi engel olmuş genel sekreter bunlara inanıyormusunuz döner sermaye yüksek alalım diye düşük çıkan anketleri tekrar yapılması etikmi acaba yazık yazık yazık

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124