Modelleme ve simülasyon çalışmaları incelendi

Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanlığı, UNDP, Washington Üniversitesi ve Yale Üniversitesi iş birliği ile devam eden modelleme ve simülasyon çalışmaları yerinde incelendi.

  Modelleme ve simülasyon çalışmaları incelendi

Haber: Aysun Beykoz

Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’in eşlik ettiği incelemelere Orman Genel Müdürlüğü Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanlığından bir heyet, UNDP temsilcisi, Yale Üniversitesinden Prof. Dr. ChadwickOlıver, Işık Üniversitesinden Prof. Dr. Melih Boydak ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü teknik heyeti katıldı.

1-3 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bolu ve Dirgine’de gerçekleştirilen ziyaretlerde arazi çalışmaları yerinde incelendi. Ayrıca, Amerikalı SilviaTerra şirketiyle Kökez Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde yapılacak olan uydu görüntüleriyle envanter çalışmaları da bu toplantıda tartışıldı.

Yapılan bu çalışmalar sonucunda oluşturulacak Karar Destek Sistemleriyle orman amenajman planları ile yapılacak olan bütün entegre çalışmaların (yangın, böcek zararı, kar zararı, v.b) gelecekteki ormanlar üzerindeki etkileri izlenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128