Modern kar temizliği

Bolu’da havaların mevsim normallerine dönmesine rağmen İzzet Baysal Caddesi üzerinde bir türlü erimeyen karlar Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan işçiler tarafından pek de modern olmayan yöntemle temizlenmeye çalışılıyor. İşçiler kar birikintilerini küreklerle yerden alıp havaya kaldırıp yere vurarak eritmeye çalışmaları ilginç görüntülere sahne oldu.

 Modern kar temizliği

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaklaşık 10 gündür kar yağışının durmasının ardından yağışlı havaların başlaması şehir merkezinde biriken bazı karları eritmeye yetmedi. Özellikle İzzet Baysal Caddesi’nin bazı kesimlerinde öbek halinde biriken karlar işçilerin kol kuvveti sayesinde temizlenmeye çalışılıyor.

İş makinalarının yapamadığı işleri Temizlik İşlerinde görevli işçiler yapmaya başladı. Cadde üzerinde öbek öbek biriken kar yığınlarıyla mücadele çalışması yapan işçiler ellerindeki küreklerle karları yerden alıp havaya kaldırıp yere vurarak hem buzlanmış olan karları parçaladılar hem de zemine dağılan karlar bu şekilde de erimeye başladılar. Modern olmasa da işçiler bu işte büyük başarı sağladılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 09:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyit ahmet bayram
seyit ahmet bayram - 6 yıl Önce

satmadık bi makina alet kalmadı ki neyle yapacaklardı başka

SIRADAKİ HABER

banner128