Mücahit Kutlu tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde FEtÖ/PDY ETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve Emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılan dönemin İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adliyeye çağrıldı ve ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mücahit Kutlu tutuklandı
HABER: SEMİH BAYKAL


Bolu Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/ PDY darbe girişimi kapsamında başlatılan soruşturmalarda aralarında Bolu’nun tanınmış siyasetçi, akademisyen ve işadamlarının olduğu 25 kişinin ev ve işyerlerinde arama kararı alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından belirlenen ev ve işyerlerine eş zamanlı baskın yapmıştı. Yapılan baskınlarda ele geçirilen dönemin Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ifadesi alınmak üzere Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne götürülmüş ve Emniyetteki ifadesinin ardından Mücahit Kutlu serbest kalmıştı. Serbest kalan Mücahit Kutlu Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafında ifadesi alınmak üzere Bolu Adliyesi’ne çağrıldı. Burada yeniden ifade veren Dönemin İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Analist
Analist - 4 yıl Önce

serbest birakildiğinda aninda organize olarak soruşturmayi sulandiranlar sanirim mesaji almişlardir şimdi̇ sira ip leri̇tespti̇olan fetöcülerde. kimse fetöyü koruyup kollayamaz.o devi̇r 15 gecesi̇ bitti̇.

SIRADAKİ HABER