Müdür görevden alındı

Bolu İzzet Baysal Huzurevi Müdürü Bayram Aslan’a bir şok daha. Bolu Valiliği Müdür Aslan’ı geçici süre görevinden aldı. Huzurevi sakinlerinin fitre ve zekatlarını himmet adı altında cemaate aktardığı iddiasıyla hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından soruşturma açılan ve ardından iki müfettişin yaptığı inceleme sonrası bu seferde Bolu Valiliği Müdür Aslan’a ikinci bir soruşturma açıldı. Aslan, Pazartesi akşamı geçici süreyle görevinden alındı.

 Müdür görevden alındı

ÖZEL HABER - Kasım ŞAHİN

Bayram Aslan’ın Bolu İzzet Baysal Huzurevinde kalan yaşlıların kahvaltı ve yiyeceklerini, ziyaretine gelen arkadaşlarıyla birlikte yediği, huzurevi servis aracı ve yüzme havuzunu kendi menfaati için kullandığı, huzurevinde kalan yaşlılara ve görevli personele baskı yaptığı gerekçesiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından soruşturma açılmış, Bakanlık tarafından geçtiğimiz hafta iki müfettiş görevlendirilmişti.

Bakanlık müfettişlerinin soruşturmaya tamamlamasının hemen ardından bu seferde Bolu Valiliği Müdür Aslan’a ikinci bir soruşturma açıldı. Açılan soruşturma içersinde, huzurevinde kalan yaşlı bir kadının sandalyeye bağlanarak parasının cemaate verilmesi istendiği iddia edildi. Bu kapsamda soruşturmayı derenleştirmek için harekete geçen ve ikinci kez soruşturma açan Bolu Valiliği Müdür Bayram Aslan’ı geçici süre görevinde uzaklaştırdı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Aslan’a dava çalıp açılmayacağı da netlik kazanacak.

2014 yılı başında Bolu İzzet Baysal Huzurevine Müdür olarak atanan Bayram Aslan’ın 2012 yılında Tekirdağ’da Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken çalışanların odalarına gizli kamera koyarak, “Özel hayatın gizliğini ihlal” ettiği gerekçesiyle 1 yıl 5 ay cezasına çarptırıldığı bu cezanın ise 5 yıl ertelendiği ardından da ödül verilircesine Bolu İzzet Baysal Huzurevi Müdürlüğü’ne görevlendirilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 20:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
osmanali
osmanali - 6 yıl Önce

suçlamalara bak ! makamına gelen misafirlere öğle yemeği yedintin . havuzda yüzdün iki el masatenisi oynadın. eli ayağı tutmayan bir yaşlıya fitre konusunda yardım ettin.

reis
reis - 6 yıl Önce

1) öğle yemeği demiyor,
2) masa tenisi oynadın demiyor,
3) eli ayağı tutmayan bir yaşlıya fitre konusunda yardın ettin demiyor.
demekki sen daha fazlasını biliyorsun osmanali. bildiklerini yazda bizlerde öğrenelim.

sedat yalçın
sedat yalçın - 6 yıl Önce

görevden almak için büyük yalan ve iftiralara maruz kalan bayram aslan a sabır diliyorum.çalışkan sevilen işini tam yapan birine uyduruk iftiralar atmayalım.ceza aldığı olay da iftira ve jantajdı.

yusuf
yusuf - 6 yıl Önce

birde sorun bakalım huzurevine neler yaptın.bi araştırın bakalım.iftira mı!çocuk bile inanmaz bunlara be

sedat yalçın
sedat yalçın - 6 yıl Önce

yerel medya kesmeyince havuz medyasıda olayı büyütüp iftirayı çoğaltmıştır.ortada havuz falan yok,fitre zekatı aldı diye şikayet eden yok,yaşlılara ve çalışanlara baskı şikayeti yok .yok yok yok.ne var?büyük bir iftira var.

SIRADAKİ HABER

banner128