Müdüre eleştiri yağmuru

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 10. Yıl Marşı’nı yasaklayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'i ağır bir dille eleştiri yağmuruna tuttu.

Müdüre eleştiri yağmuru

Haber; Gönül OLUTÜRK

Yusuf Cengiz'e ilişkin sert eleştirilerde bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, "

Hatırlanacağı üzere Bolu İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz, 16.06.2016 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan okul müdürleri toplantısında okullarda 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatı vermiş, bunun üzerine sendikamız Yusuf Cengiz hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. 10. Yıl Marşı’nı yasaklayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz hala görevinin başındadır. Sayın Bakan, gayri milli zihniyetli yöneticilere karşı tedbir almalıdır” dedi.

Koncuk yaptığı açıklamada, “10. Yıl Marşı’nı yasaklayan il müdürü, Andımızın okunmasını, burası dingonun ahırı mı, tepkisi ile karşılayan okul müdürleri ile MEB nereye gidebilir? Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Sayın Bakan, gayri milli zihniyetli yöneticilere karşı tedbir almalıdır. Terörle mücadelenin büyük hız kazandığı, her gün şehit verdiğimiz düşünüldüğünde, milli refleks ve anlayışı güçlü insanlar kıymet görmelidir” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
abla
abla - 4 yıl Önce

andimizi söyletmeye calisan egitimcinin amaci neydi?
cocuklar kendi baslarina degildi herhalde.
ayrica biz onbir yil söyledikte ne oldu
kimimiz rus yanlisi,kimimiz amerika,kimisi darbeci,
kimisi vatanini satan hain, kimiside koltuk sevdalisi üyelerinin derdine care bulamayan sendikaci

SIRADAKİ HABER

banner128