banner120

Müdürlüğümüz Fay Hattı’nda

Bolu İl AFAD çalışmaları Türkiye Deprem Vakfı tarafından yayınlanan Fay Hattı Gazetesi’nde yer aldı.

 Müdürlüğümüz Fay Hattı’nda

Haber Merkezi

İTÜ İnşaat Fakültesi ve Maden Fakültesi öğretim üyelerinden bir grup bilim adamı, 13.03.1992 tarihinde Erzincan’da meydana gelen ve çok sayıda insanımızın ölümüne neden olan deprem sonrası  Türkiye Deprem Vakfı’nı kurmaya karar verdi. 

Vakfın amacı ülkemizin ve halkımızın depremden göreceği  zararı en aza indirmek bu nedenle deprem konusunda faaliyetleri  olan kurumlara ı gazetelerinde yer veriyorlar.

Fay Hattı Gazetesi’nin 2014’ün 8. sayısında Bolu İl AFAD çalışmalarına da yer verildi.

DASK ile ilgili bir haberin de yer aldığı sayıda ilk olarak Bolu İl AFAD’ın DASK çalışmalarına yer verildi bununla birlikte, eğitim faaliyetlerine, kamp çalışması için her yıl Bolu’ya  gelen yabancı öğrencilere, arama kurtarma ve E.Y.Y (Evini Yapana Yardım) çalışmalarına, Van depremi sonrası  ilimize gelen afetzedelere, MARKA ile ortak projelere ve her alanda müdahale için alınan malzemelere değinildi.

Bolu İl AFAD Müdürü Hasan ERDOĞAN “Bolu AFAD olarak çalışmalarımızın bu şekilde gündeme gelmesi  gurur verici. Bizim amacımız İlimiz ve Ülkemiz için olası zararları en aza indirmek,  kriz yönetimindeki  başarımızı risk yönetiminde de gösterebilmek. Türkiye Deprem Vakfı’na bu güzel ve çok faydalı çalışmaları için teşekkür ederim ” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124