Mudurnu Dereköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsis edildi

İl Genel Meclisi kasım ayı ikinci toplantısı Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 3 gündem maddesi görüşülerek iki madde karara bağlandı. Bir madde ise oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

 Mudurnu Dereköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsis edildi

Haber: Semih BAYKAL

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Kasım Ayı ikinci toplantısında ilk olarak Mudurnu İlçesine bağlı Dereköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Görüşülen rapor doğrultusunda 0.50 litre saniye debilik Yak Pınarın halen daha köyün su kaynağı olarak kullanıldığından, kaynağın içme ve kullanma suyu olarak tahsisinin komisyon tarafından uygun görüldüğüne karar verildi. Bu karar doğrultusunda Mudurnu İlçesi Dereköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Meclis oy birliğiyle kararı kabul etti.

ÖZEL İDAREYE 7.DERECELİK 1 ADET ŞEF KADROSU İHDAS EDİLDİ

Gündemin ikinci maddesi ise İl Özel İdaresinde ihtiyaç duyulan 7.derecelik bir şef kadrosunun ihdas edilmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporun görüşülmesi oldu. İl Özel İdaresinin görevlerini daha rahat bir şekilde yürütülmesi ve hizmetlerinin etkiliğinin artırılması gayesiyle 7’inci derecelik 1 adet şef kadrosunun ihdas edilmesi Meclistekilerin oy birliğiyle kabul edildi.

GEREDE HÜKÜMET KONAĞI DEPREK TAHKİKİNE 40 BİN TL ÖDENEK

Toplantının son gündem maddesinde, İl Özel İdaresi 2015 yılı bütçesinin Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü (Gerede Hükümet Konağı) kısmında bulunan 120Bin TL ödeneğin 40 Bin TL’sinin Gerede Hükümet Konağı Deprem Tahkiki işinde kullanılmak üzere Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması talebi görüşüldü. Mecliste yapılan görüşmeler sonrasında bu maddenin oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi kararı alındı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124