Mudurnu, Karayollarının ilgisizliğinden şikâyetçi

Mudurnu halkı turizm merkezi olma yönünde ilerleyen Mudurnu’ya Karayollarının gereken ilgiyi göstermediğini ilçenin tanıtım tabelalarının bile zar zor seçildiğini ifade ettiler.

Mudurnu, Karayollarının ilgisizliğinden şikâyetçi
 Tarihi bir  ilçe olan Mudurnu, Karayollarının ilgisizliğinden şikayetçi.”Ana yol güzergahlarında bulunan levhalarda Mudurnu tabelasının bulunması için mutlaka elinizde bir harita olması gerekiyor.” diyen Mudurnu halkı “Mudurnu ilçesinde Turizm  çalışmaları yapılıyor dense de,  gerçekte bu çalışmaların yapılmadığı veya  fazla ilgilenilmediği tabelalardan belli oluyor. Komşu ilçe Göynük’ün Tabelaları tarihi Kahverengi renkler ile  Yol ağlarında gösterilirken Mudurnu ilçesinin  tabela eksikliği konusunda herhangi  bir çalışma görünmüyor.” Dediler.

 

MUDURNU KAYMAKAMLIĞINA AİT TABELA BOŞ BEKLİYOR

Mudurnu’nun tanıtımı için  Sakarya’nın  Akyazı ilçesi sınırlarına Konulan  Ahşap Tabela nın yerinde yeller eserken,  Mudurnu Nallıhan Karayolunun  Dolayüz Mevkiindeki Tabelası ise solgun görüntüsüyle dikkat çekiyor. Diğer yandan   Bolu-Abant  yolunun  Abant girişinde bulunan  diğer bir Ahşap  Tabelalık  ise yıllardır boş duruyor. Mudurnu Kaymakamlığının organizesinde   yaptırılan ve binlerce lira harcanarak Mudurnu Turizmine katkı amaçlı  konulan Tabelalar bakımsızlık ve  Takipsizlik nedeni ile Mudurnu ilçesine Turizm yönünden adeta kar değil zarar veriyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128