Mudurnu Tavukçuluk tarih oluyor

1999 yılında iflas eden ardından pek çok kez el değiştiren Mudurnu Tavukçuluk 2010 yılından yeniden faaliyete geçmişti. 2010 yılından beri ilçede istihdam sağlayan Mudurnu Tavukçuluk’un 25 Mart itibariyle kapanacağı belirtildi. Fabrika şimdiden işçi çıkarımlarına başlarken, 25 Mart tarihinden itibaren tesisler faaliyetini durduracak.

Mudurnu Tavukçuluk tarih oluyor

DEFALARCA EL DEĞİŞTİRDİ

Mudurnu ilçesinin markalaşmasındaki en büyük etkenlerin en başında yer alan Mudurnu Tavukçuluk A.Ş 2001 yılındaki kriz sonrası iflas etmiş ve el değiştirmişti. Dört yıl kapalı kalan tesisler 2005 yılında İlçem piliç adı ile çalıştırılmaya başlandı. Bu süreç ancak iki yıl devam etti ve ardından tesisler müzayede şirketi aracılığı ile satışa çıktı.

2007 yılında MUPİ adı ile el değiştiren firmada üretimini ancak 2010 yılına kadar devam ettirebildi ve firmayı satışa çıkardı.

2007 yılında Mudurnu Markasını satın alan  Pak Piliç, Mudurnu ilçesindeki tesisleri 2010 yılında  alarak markayı yeniden Mudurnu ilçesine getirerek üretime devam etti.

Zaman, zaman gündeme Mudurnu’nun yeniden el değiştireceği veya kapanacağı şeklinde çıkan haberlere firma sahibi Zuhal Daştan “Mudurnu’yu bırakma gibi bir düşüncemiz yok” şeklinde  açıklama yapmıştı.

25 MART 2016 İÇİN TARİH VERİLDİ

Edinilen bilgiye göre firma çalışanlarına 25 Mart 2016 tarihi itibari ile ihbar tazminatları için imza aldığı, bu tarihten sonra üretime devam edip etmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Yeniden işsiz kalacaklarının sinyalini alan çalışanlar “Burası yeniden kapanırsa biz nerede çalışacağız, Mudurnu’da başka çalışacak yer yok” dediler. HABERE MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cabbar
Cabbar - 5 yıl Önce

hhahaha çok iyi oldu çok güzel oldu

SIRADAKİ HABER

banner128