Mudurnu’da 2 bin 500 orman köylüsüne iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü (AKBO)” ve İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine başlandı.

Mudurnu’da 2 bin 500 orman köylüsüne iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Mudurnu İlçesinde başlatılan bu eğitimlere köylerde bulunan vatandaşlardan yoğun talep olduğu ve toplamda 2 bin 500 kişinin bu eğitimlere katılacağı bildirildi.

Eğitimlerin ilk ayağına Yürse Orman İşletme Şefliği dâhilindeki Avdullar, Çamyurdu köylerinden ve Taşkesti Orman İşletme Şefliği dâhilindeki Tavşansuyu köyünden toplam 170 orman köylüsü katıldı.

Eğitimlere katılmayan orman köylülerinin, ormanda kesim yapamayacağını vurgulayan İşletme Müdür Hilmi Akyüz, İşletme Müdürlüğü olarak 2016 yılı boyunca eğitimlere devam edileceğini ve yapılan bu eğitimler ile İşletme Müdürlüğünde çalışan Orman Köylülerinin ve Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin orman emvali istihsal çalışmalarında daha bilinçli, daha verimli ve daha sağlıklı çalışmalarının amaçladıklarını ifade etti. Eğitimler sonunda sertifika verileceğini, üye olmasına rağmen bu belgeyi almayan kişilerin orman emvali istihsal çalışmalarında kesinlikle çalıştırılmayacağına vurgu yaptı. Eğitimlerin faydalı olması dilekleriyle katılımcılara ve eğitimcilere başarılar diledi.

Avdullar, Çamyurdu ve Tavşansuyu Köylerinden toplam 170 kişiye, İşletme Şefleri Kemal Eser ve Kadir Turalı tarafından Ağaç Kesme ve Boylama konularında, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Erdal Tuna tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitimler verildi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaynak aa dır
kaynak aa dır - 5 yıl Önce

haber kaynağı aa dir beli̇rteli̇m

SIRADAKİ HABER

banner128