Mudurnulular Derneği Büyüklüğünü gösterdi

Troya Folklor Araştırmaları Derneği’nin 20. Yıl Kültür ve Sanat Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Törene katılan Mudurnulular Derneği ve MUKTUDER yöneticileri de ödül almaya hak kazananlara ödüllerini...

Mudurnulular Derneği Büyüklüğünü gösterdi

Troya Folklor Araştırmaları Derneği’nin 20. Yıl Kültür ve Sanat Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Törene katılan Mudurnulular Derneği ve MUKTUDER yöneticileri de ödül almaya hak kazananlara ödüllerini sundu. En iyi edebiyat ödülü Yaşar Kemal’e verildi.

 

2010 yılında Bolu Mudurnulular Derneği ve MUKTUDER Pertev Naili Boratav Kültür Evine de ödül veren Troya Folklor Araştırmaları Derneği’nin, 20. Troya Kültür ve Sanat ödülleri, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi’nde düzenlenen görkemli bir şölen sonrasında sahiplerine sunuldu. Ödül töreni, sinema ve tiyatro sanatçıları Gülsen Tuncer ve Ender Yiğit tarafından sunuldu.Kokteyl sonrasında, İlhan Gülek’in hazırladığı ‘Daha Dün Gibi’ adlı özel gösteri sunuldu.Yaşar Kemal’e değer görülen ‘Edebiyat’ ödülü, Yapı Kredi Yayınları Genel Yönetmeni Raşit Çavaş tarafından alındı. Atatürkçülük ödülüne değer görülen Türkkaya Ataöv’ün ödülü, Muazzez İlmiye Çığ ve ÇEV Başkanı Ahmet Altınel tarafından, Şiir ödülüne değer görülen Enver Ercan’ın ödülü Cengiz Bektaş tarafından verildi. Kalabalık ve coşkulu bir topluluğun izlediği şölende, Pertev Naili Boratav-Halkbilim ödülü, Ali Haydar Avcı’ya verildi. Ali Haydar Avcı’ya ödülü’nü Mudurnulular Derneği ve MUKTUDER yöneticileri sundular. Törende İstanbul Mudurnulular Platformu üyeleri de hazır bulundular.

 

20. Troya Kültür Sanat Ödülleri:

Atatürkçülük …………….Türkkaya Ataöv

Çağdaş Halk  Müziği….. Kıraç

Edebiyat ………………….. Yaşar Kemal

Fotoğraf……………… ……Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu

Halkoyunları…………………Pepee Çizgi Filmi

Halk Müziği…………… …….Arif Sağ

Plastik Sanatlar…………………..Remzi İren

Pertev Naili Boratav-Halkbilim ….. Ali Haydar Avcı

Sinema……………………………….. Mithat Alam

Şiir……………………………….. Enver Ercan

Tiyatro…………………… …….Ferhan Şensoy

Troya Özel Ödülü…………. Sanatçı Girişimi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128