Müebbet hapis cezası ile cezalandırılsın…

14 Haziran 2014 tarihinde Borazanlar Mahallesi eski cezaevi önünde üç bıçak darbesiyle Ayşe Kalkan tarafından hunharca işlenen cinayet sonrası hayatını kaybeden Bigem Çubukçuoğlu’nun Bolu Ağır ceza Mahkemesindeki duruşmasında karar çıkmadı. Sanık avukatının mazeret bildirerek duruşmaya katılmaması ve SEGBİS sisteminin çalışmaması nedeniyle mahkeme heyeti kararı 14 Mayıs 2015 tarihine erteledi. Karar duruşması olması ihtimaliyle duruşmaya çok sayıda vatandaş katıldı. Genç yaşta hayatını kaybeden Çubukçuoğlu’nun okul ve sınıf arkadaşları adliye çıkışında gözyaşlarını tutamadı. Baba Tarık Çubukçuoğlu, adalete ve hakimlere güvendiğini belirterek, “Katilin müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

 Müebbet hapis cezası ile cezalandırılsın…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Ağır Ceza mahkemesindeki duruşmaya Bigem Çubukçuoğlu’nun babası Tarık Çubukçuoğlu, ablası İrem Çubukçuoğlu MHP eski il başkanı Mustafa Ramazan, yakın akrabaları, aile dostları ve Bigem’in çok sayıda arkadaşının yanı sıra MHP Bolu Milletvekili adayı Şükrü Gülez, MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan da katıldı.

Sanık Ayşe Kalkan, daha önceki duruşmalarda olduğu gibi bugünkü duruşmaya da kaldığı cezaevinden görüntülü sistem aracılığıyla katılacaktı; fakat sistemde yaşanan teknik bir arızadan dolayı görüntü bağlantısı gerçekleştirilemedi.

Katil zanlısı Ayşe Kalkan’ı savunmak için Baro tarafından tayin edilen Avukat Mustafa Ayhan Atalay, geçirdiği ameliyat nedeniyle duruşmaya katılamadı. Kalkan’ın yakınları tarafından İstanbul Barosu’ndan Tahsin Bayraktar isimli bir avukat tutulduğu öğrenildi. Avukat Tahsin Bayraktar da duruşmaya mazeret sunarak katılmadı. Mahkeme heyeti, Bayraktar’ın mazeretini kabul etti. Duruşma, 14 Mayıs tarihine ertelendi.

Şizofren hastası olduğu öne sürülen katil zanlısı Kalkan’ın, mevcut suçta cezai ehliyetinin tam olduğu yönündeki raporun, Adli Tıp Genel Kurulu’ndan Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelmesinden dolayı sonuç çıkması beklenirken, duruşmanın tekrar ertelenmesine maktulun yakınları isyan etti. Hakim, duruşmanın 14 Mayıs’a ertelendiğini söylediğinde salondan tepkiler geldi.

Adliye önünde bir açıklama yapan Baba Çubukçuoğlu, bir sonraki duruşmada sonuç çıkmasını beklediğini söyleyerek “Bugün yine sonuç çıkmadı; ama bu kadının 14 Mayıs’ta görülecek duruşmada en ağır cezaya çarptırılmasını diliyorum. Müebbet ceza verilmesini istiyorum” diye konuştu. Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
nurettin ayvaz
nurettin ayvaz - 6 yıl Önce

inşalah mahkemenin vereceği karar çubukcuoğlu ailesinin istediği gibi sonuçlanır ,temennimizde bu yöndedir.

SIRADAKİ HABER

banner128