MUHAMMED SARGIN GÜVEN TAZELEDİ

Ak Parti Bolu Mengen İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Cuma günü partililerin yoğun katılımıyla ilçe merkezinde gerçekleşti. Büyük birlik beraberliğe sahne olan kongrede 30 Mart yerel seçimleri öncesi atama usulü ile görevlendirilen mevcut İlçe Başkanı Muhammed Sargın delegelerin tamamının oyunu alarak seçimle güven tazeledi.

 MUHAMMED SARGIN GÜVEN TAZELEDİ

Ak Parti’de 5. olağan kongre süreci dün gerçekleşen Yeniçağa kongresinin ardından bugün de Mengen ile devam etti. Partililerin salonu hınca hınç doldurduğu Kızılay Mustafa Mutlu İş Merkezi’nde gerçekleşen kongreye; İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, eski İl Başkanı Mehmet Emin Güz, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Mengen eski Belediye Başkanı Osman Erarslan, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları katıldı.

“GEREDE, DÖRTDİVAN’IN ELDE ETMİŞ OLDUĞU REKORU KIRMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR”

Divan başkanlığına Mustafa Nuri Gürsoy'un getirildiği kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Muhammed Sargın, kendisine güvenen partililere teşekkür etti. Konuşmasının devamında 12 yıllık Ak Parti iktidarında gerçekleştirilen hizmetlerden kesitler sunan ve Mengen Belediyesi’ni yeniden kazandıracaklarını söyleyen Sargın “Dünyada sözü dinlenen,  doğruyu söyleme cesareti gösterebilen bu iktidarı güçlendirebilmek için çıktığımız bu yolda bayrağı en yükseklere çıkarmak ve Gerede, Dörtdivan’ın elde etmiş olduğu rekoru kırmak en büyük hedefimizdir” diye konuştu.

KÜPÇÜ: “MENGEN İÇİN, BÖLGEMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

TBMM Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü ise 30 Mart belediye başkanlığı seçimlerinde CHP’ye kaptırılan Mengen’in Bolu’da en fazla hizmet alan ilçeler arasında olduğunun altını çizerek, “Mengen bunu hak etmiyordu, hak etmeyecekte.” dedi. Devamında siyasetin “peygamber mesleği” olduğunu söyleyen Milletvekili Küpçü, konuşmasını “Siyasetin en güvenli limanı ahlaktır. Ve bazen kaybetmekte onurdur. Siz adam gibi mücadelenizi yaparsınız ve dersiniz ki; kazanamadık.  Evet, kazanmalıydık, olmadı. Ama en azından bir kısım insan burada ve Mengen’in çoğunluğu bir önceki döneme göre oylarını arttırarak omurilikli durdu, ahlaklı durdu, erdemli durdu.  Kaybedebiliriz fakat bu bölgenin değerli olduğunu, bereketli olduğunu ve hizmetin adresi olduğunu bilerek biz yine Mengen için, bölgemiz için çalışmaya devam edeceğiz” sözleriyle tamamladı. Küpçü’nün bu sözleri salondaki partililerden büyük alkış aldı.

ERCOŞKUN: “BURADAKİ GÖNÜLDAŞLARIMIZIN HEPSİNDE AYNI DUYGU İLE SANKİ İLK GÜNMÜŞ GİBİ DEVAM EDİYOR”

Küpçü’den kürsüye çıkan ve gerçekleştirilen kongreleri “düğün” günleri olarak tanımlayan Milletvekili Ali Ercoşkun ise, “Birlik ve beraberliklerimizi perçinlediğimiz, sonraki süreçlere şevkle, heyecanla koştuğumuz, bir sonraki dönemin adımlarını attığımız ve ahitleştiğimiz önemli günlerdir. Ak Parti kurulduğu günden buyana 13 sene geçti. İktidarda 12 senedir bulunuyoruz. Üç bin senelik medeniyet tarihine baktığımız zaman bu süre çok küçük bir zaman. O zamanlar bizlere söylenseydi Türkiye on iki senede bu kadar işi başaracak diye belki de hiç birimiz buna inanmazdı. Evet, iktidarlar zaman içerisinde yıpranır, zayıflar ve zaman zaman kendi içerisinde de sıkıntılar yaşar. Ama biz Ak Parti olarak biz burada şunu görüyoruz: 13 sene önce bu yola çıkan arkadaşlarımızın gözlerindeki heyecan neyse, kalbinde hissettikleri neyse bugün burada bulunan tüm gönüldaşlarımızın hepsinde aynı duygu ile sanki ilk günmüş gibi devam ediyor.” dedi.

“MENGEN’DE AK PARTİ İKTİDARININ HER HİZMETİNİ HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK BUGÜNE KADAR”

Ali Ercoşkun, Mengen’de kaybedilen belediye başkanlığı ile ilgili değerlendirmelerde de bulunarak, “Allah’a şükür Mengen’de Ak Parti iktidarının her hizmetini hep birlikte gerçekleştirdik bugüne kadar. Ondana sonraki süreçte gönlümüz kırık. Neden? Bu kadar hizmet ettiğimiz yerde maalesef ki kendi içimizde yaşadığımız sıkıntılar netice itibariyle bize belediye başkanlığını kaybettirdi. Ne yapacağız, oturup ağıt mı yakacağız? Yok! Daha fazla şevk ve heyecanla bundan sonraki süreci hep birlikte inşallah yürüteceğiz. Bu günleri birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştireceğimiz ve bir kez daha geleceğe dair ümitlerimizi yeşerteceğimiz günler olarak kabul edelim. Kongremizin de İlçe başkanımız ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarımızla geleceğin temelini atacağımız bir milat olarak kabul edelim.” diye konuştu.

COŞKUNYÜREK: “BU MAKAMLARI HİZMET MAKAMI OLDUĞUNU BİLEREK HAREKET ETTİK”

Kongrede son konuşmacı olarak partililere hitap eden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’te Bolu’nun ve Türkiye’nin Ak Parti ile birlikte büyük gelişimler kat ettiğini söyledi. “Tabi ki ülke değişti, Bolu’da değişti” diyen Coşkunyürek, “Ak Parti iktidarıyla beraber Bolu’muza kazandırılan yatırımların toplam tutarı 6 katrilyon TL’dir. Bu rakam küçümsenecek bir rakam değildir. Eğer 2002 yılı öncesi yatırımlara baktığımız zaman bunların 20-30 trilyonlarda kaldığını görürüz. Tabi ki Bolu’muz gelişirken Pazarköy’ümüz, Gökçesuyu’muz geride kalmadı, onlarda gelişti. Mengen’imizde gelişti. Vekilimizde söyledi, tekrar etmek istemiyorum fakat yapılan büyük emekler, gayretler var. Türkiye’de ilk defa Pazarköy ölçeğindeki bir yerde biz toplu konut yaptık. Ve şuanda da ikincisi gündemde. Bu düşünülmüyor, hayal edilmiyordu.  Bununla da yetinmeyerek ilçe merkezimizde, Gökçesu’da da gerçekleştirdik. Çünkü biz bu makamları hizmet makamı olduğunu, hizmetkârlık makamı olduğunu bilerek hareket ettik.” ifadelerine yer verdi.

“KONGRELER YENİLENME VE HEYECAN TAZELEMEDİR”

Belediye’nin kaybedilmesine rağmen 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilçeden yüksek oranda destek çıktığını söyleyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, İlçe Başkanı Muhammed Sargın’ın hedef gösterdiği Gerede ve Dörtdivan’ın yakaladığı oy oranını geçmeyle ilgili olarak “Kongreler yenilenme ve heyecan tazelemedir. Kongreler hedef büyütmektir. İlçe başkanımız burada hedefi büyüttü. Hedef büyük. Ve inşallah bu hedefi yakalamak için heyecanla çalışıp büyük gayret göstereceğiz. Ben, Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar Mengen’imizde hizmet eden, çalışan, gayret gösteren bütün üyelerimize ve teşkilat mensuplarımıza saygılarımızı sunuyorum. Birlik ve beraberlik örneği sergileyecek yönetimimize başarılar diliyorum” dedi.

CHP’Lİ TURAN BULUT’TAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’in konuşması sırasında büyük bir sürpriz yaşandı. 30 Mart’ta gerçekleşen seçimde Mengen Belediye Başkanlığına seçilen CHP’li Turan Bulut’ta salona gelerek İlçe Başkanı Muhammed Sargın ile beraberindeki partilileri tebrik etti. Coşkunyürek’in konuşmasını bir süre dinleyen Başkan Bulut, “Kongrenin hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu. İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise CHP’li Bulut’un örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER