Muhasebeciler hizmet binalarına kavuşuyor

Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının seçimlerinde gülen taraf Necmi Tunca oldu. Yeni dönemde hizmet binalarının temelinin atılacağını söyleyen Tunca; “İdari binamız için talep ettiğimiz 1000 m2’lik hazine arazimiz 2011 yılında çıkartılan bakanlar kurulu kararı ile yeniden DSİ’ye verilmişti. DSİ’ye gerekli müracaatımızı geçtiğimiz aylarda yaptık. Bir kaç ay içinde müracaatımızın olumlu sonuçlanacağını ve yeni hizmet binamızın temelini atacağımızı düşünüyorum” dedi.

Muhasebeciler hizmet binalarına kavuşuyor
 Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının seçimlerini kazanan isim Necmi Tunca oldu. 233 üyenin oy kullandığı seçimlerde geçerli oyların 164’nü alan Tunca yeni dönemde de başkan olarak görev yapmaya hak kazandı. Nihat Başer 45 oy alırken seçimlere bağımsız olarak adaylığını koyan Cihan Başaran 17 oy aldı.Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 21.Olağan genel kurulu BTSO eski meclis salonunda yapıldı.3 aday arasında geçen yarışın galibi mevcut başkan Necmi Tunca oldu.233 üyenin oy kullandığı seçimlerde geçerli oyların 164’nü alan Tunca yeni dönemde de başkan olarak görev yapmaya hak kazandı. Nihat Başer 45 oy alırken seçimlere bağımsız olarak adaylığını koyan Cihan Başaran 17 oy aldı. Nispi Temsil sistemine göre yapılan oylama sonucuna göre Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının yeni yönetim kurulu Necmi Tunca,İlkay Bağatır,Fahrettin Başaran,İsmail Vardallı ve Nihat Başer olarak şekillendi.Tunca’nın listesinden sadece Şerafettin Özdemir’in yönetim kurulu listesine giremediği görüldü.Yapılan seçimlerle güven tazeleyen Tunca,meslek örgütlerinin hukuki bir çerçevesi ve ekonomik yapısı olan kar amaçsız örgütler olduğuna dikkat çekerek; “Yarattığı katma değeri tekrar mesleğin ve meslektaşların gelişimine harcayan bu anlamda sosyal fayda yaratan kurumlardır. Mesleğin ve meslektaşların sorumluluklarının ve problemlerinin arttığı dayanışmanın ve birlikteliğin her zamandan fazla gerektiği bir süreçten geçmekteyiz. Bu bilinçle, oda mücadelesini bir koltuk ve menfaat ilişkisi olarak değil, mesleğe ve meslektaşa hizmet aracı olarak gören, dürüst, çalışkan ve gerçekçi kadrolarla hizmete talip olduk” dedi.

 

 

Polemik değil, proje üreten bir ekibiz

 

Polemik yerine proje üreten bir ekip olduklarını vurgulayan Necmi Tunca; “Meslektaşlarımızı siz, biz diye ayırmıyor, ötekileştirici ve kutuplaştırıcı bir zihniyet kesinlikle taşımıyoruz. Yeni dönemde de haksız rekabet ve tahsilat sorunu ile etkin mücadele yapacağız.Tahsilat ve haksız rekabet sorunu,en öncelikli acil çözülmesi gereken sorunumuzdur. Meslek mensuplarının mükellef listeleri elektronik ortamda takip edilecek, mükellef devir işlemleri usulüne uygun olarak oda denetiminde yapılacaktır. Meslek mensuplarının müşterilerinden alacaklarına ilişkin olarak tahsilâtı hızlandırmak amacıyla borçlu müşterilere yazılı bildirimlerde bulunulacaktır.” Şeklinde konuştu.

 

Yeni hizmet binamızı Bolu’ya kazandıracağız

 

Tunca; “Odanın ve üyelerimizin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, mümkün olan en kısa sürede hizmet binası meslektaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Ayrıca 2013 sayılı VUK mükerrer 227.maddesinin hükmüne işlerlik kazandırılması ve tüm beyannamelerinin meslek mensupları tarafından imzalanmasının hayata geçirilmesi, KDV kanununda yer alan tahakkuk esasının gelir vergisi kanununa paralel olarak düzenlenmesi, SGK ile ilgili olarak verilen bildirimlerin meslek mensubunun onayı  ile yapılması,Ülkemizde denetim işleminin yabancı şirketlerin eline geçmesine karşı mücadele edebilmek  için,Gerek TÜRMOB gerek diğer meslek örgütleri ,iktidar,muhalefet dahil olmak üzere herkes ve her kesim ile diyalog içinde olarak yukarıdaki konuların uygulamaya geçirilmesi konusunda çalışacağız.” Biçiminde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER