Muhtar Çakır, “İzin Aldım, İmzalar Benim!“

Sağlık Mahallesi Muhtarı Murat Çakır, Bolu Olay Gazetesi’nde çıkan haber üzerine açıklamada bulundu. Çakır, muhtarlık binasında oturan üniversite öğrencisine sadece yardımda bulunmak için masasında oturtturduğunu, ayrıca atılan imzaların kendisine ait olduğunu, muhtarlık mührünün ise sadece kendisinde bulunduğu iddia etti.

 Muhtar Çakır, “İzin Aldım, İmzalar Benim!“

Haber: Kasım ŞAHİN

 Muhtar Çakır, ayrıca vekaleti ise birinci Asil İhtiyar Heyeti üyesi Kamil Dişli’ye verilmek istediği fakat Dişli’nin müsait olmamasından dolayı görevi ikinci Asil İhtiyar Heyeti üyesi Necmi Kırca’ya verdiğini bununda İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından kabul edildiğini açıkladı. Ancak, ortada bir yanlış vardı. Biz haberimizi yaptığımız tarihler ile başkası tarafından imzalanan evrakların tarihleri arısında vekalet görevi kimsede olmadığıydı. Muhtar Çakır, tarafımıza verdiği vekillik yazısının tarihi ise 08.12.2014 – 12.12.2014 tarihleri arasında bulunmakta. Tüm bu gelişmelere rağmen Muhtar Çakır’ın tarafımıza gönderdiği açıklamasını aynen yayınlıyoruz. Karar siz değerli okurların ve yetkili mercilerindir. Açıklamanın haricinde vekalet görevinin verildiği belgeyi de yayınlıyoruz.

 

İŞTE O AÇIKLAMA İLE İZİN VE VEKALET YAZISI

Bolu Olay Gazetesinin 07.12.2014 ve 09.12.2014 tarihli "Muhtarın Vekili" ve "Muhtara Soruşturma" başlıklı haberlerde özetle Muhtarlığını yaptığım Sağlık Mahallesinde üniversite öğrencisi olan bir kişiyi muhtar vekili olarak tayin ederek, sabah 09.00 akşam 17 saatleri arasında muhtarlık görevini yerine getirmekle görevlendirdiğim, bu kişinin de yasal olmayan bir şekilde de resmi evraklara Sağlık Mahallesi mührünü vurarak imza attığı, PTT kanalıyla gelen resmi evrakları imzalayarak aldığı iddia edilmiştir.

Söz konusu haberler tamamen gerçekdışıdır. Muhtarlık görevini yaptığım Sağlık Mahallesinde mahalle sakinlerine daha iyi bir hizmet verebilmek adına bir kişi bulunmaktadır. Ancak bu kişinin söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi kesinlikle resmi belge düzenlemesi, bu belgelere benim adıma veya vekil olarak imza atması veya mühür vurması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Görevli olduğum süre zarfında bütün resmi belgeler tarafımca düzenlendiği gibi yine yasalara uygun olarak Sağlık Mahallesi muhtarlığı adına tarafımca imzalanmaktadır. Yapılan haberler şahsımı karalamaya yönelik gerçekdışı iddialardan ibaret olup, Bolu kamuoyuna saygılarımla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 6 yıl Önce

ne yani şimdi biz yalan haber yaptık adama iftira attık mı demek istiyorsunuz?

yy
yy - 6 yıl Önce

doğrucu davut haber 7.12.2014 tarihinde yapılıyor yani daha önce belgelenmiş vekalet yazısı 8.12.2014 tarihinde başlıyor kısaca haberden 1 gün sonra kendini kurtarmak adına belge almış

SIRADAKİ HABER