Muhtarın vekili!!!

Bolu’da büyük bir skandal ortaya çıktı. 30 Mart 2014’deki yerel seçimlerde Sağlık Mahallesi’nden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük desteğiyle muhtar seçilen Murat Çakır, Bolu Belediyesi Şantiyesinde kadrolu olarak çalıştığı gerekçesiyle kendine üniversite öğrencisi olan bir genci vekil yaptığı iddia edildi. Tamamen yasalara aykırı olmasına rağmen, üniversite öğrencisi olmayan yetkisiyle muhtarlığın kaşesini kullanıp evraklara imza atmaya başladı. Bu skandala kimin dur diyeceği ise merak konusu oldu.

 Muhtarın vekili!!!

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu’da bu güne kadar hiç görülmemiş bir skandalı Bolu Olay Gazetesi ortaya çıkarttı. 30 Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın desteği alarak seçimlerden galip ayrılan ve aynı zamanda Bolu Belediyesi şantiyesinde kadrolu olarak çalışan Murat Çakır, azalardan birine vekalet vermesi gerekirken, tam tersini yapıp kendisine üniversite öğrencisi olduğu iddia edilen bir genci vekil tayin ederek saban 09.00 akşam 17.00 arası muhtarlık görevini yerine getirmekle görevlendirdi.

Yasal olmayan bir işe imza atan muhtar Murat Çakır, sadece raporlu ve özel izin aldığı taktirde bu görevini azalardan birine vermesi gerekirken, il dışına bile çıkması kanunen yasak olmasına karşın büyük bir skandala imza atmış oldu. Bir taraftan Bolu Belediyesinden diğer taraftan da muhtarlık maaşı alan Çakır, hafta içi her gün saat 17.00’den sonra muhtarlık binasına gelerek asil görevini yaptığı iddialar arasında yer aldı.

VEKİL MUHTAR İMZA ATIYOR

Yine kanunen imza ve muhtarlık mührünü sadece kendisinin kullanması gerekirken üniversite öğrencisi bu görevi hangi yetkiyle kullanmakta olduğu bilinmemekte. Resmi evraklara ve ikametgahlara Sağlık Mahallesinin mührünü vurarak imza atan üniversite öğrencisinin de resmen suç işlediği belgelerle kanıtlandı. Ayrıca, muhtar vekilinin imza attığı evrak karşılığı mahalle sakinlerinden 4 ila 6 TL arasında imza ve mühür bedeli aldığı da iddialar arasında yer almakta. Üniversite öğrencisi vekil muhtarın hafta içi sabah 09.00 ila 17.00 arasında muhtarlık makamına oturarak görevini icra ederken, bu skandala kimin dur diyeceği ise merak konusu oldu.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 6 yıl Önce

şimdiye kadar mahalleli uyuyormuymuş neredelermiş

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

bu ne yaaa bu kadar da olmaz bu murat çakır denen adamın şuan evrakda sahtecilikten dolayı işlem yapılması gerek

isa
isa - 6 yıl Önce

meyve veren ağaç taşlanır bence gayet çalışkan ve dürüst yardım sever bir muhtar okadar seveni var

isa
isa - 6 yıl Önce

meyve veren ağaç taşlanır bence gayet çalışkan ve dürüst yardım sever bir muhtar okadar seveni var

SIRADAKİ HABER

banner128