Muhterem Akiş’e Başarılı Operasyon

Muhterem Akiş 88 yaşında başarılı bir operasyon geçirdi. Yeniçağa’nın 88 yaşındaki ulu çınarlarından Akiş kırılan ayağı sonrası başarılı operasyonla eski sağlığına dönecek günü bekliyor.

Muhterem Akiş’e Başarılı Operasyon

Atatürk’ün ilçelerimizde Reşadiye olarak adı bilinen Yeniçağa’ya yıllar sonra Cumhuriyetin Kurucularından İsmet İnönü gider. 2. Cumhurbaşkanı İnönü, yeni adıyla Yeniçağa ilçemizde bir dizi ziyaretler sonrası Akiş ailesine konuk olur. Yol yorgunluğu ile dinlenme gereği duyan İsmet Paşa, Akiş ailesinde yaklaşık 4 saat dinlendikten sonra yola çıkmak ister. Akiş ailesinin yakın ilgi ve sevgisi karşısında mutlu olan İsmet Paşa, el yazısı ile birkaç kelime yazarak, Akiiş ailesine teşekkür edip Yeniçağa’dan ayrılır. Aileye yeni gelin gelen Muhterem Akiş, İsmet Paşanın aileye bıraktığı yazıyı hatıra olarak saklar. Aradan yıllar geçmesine rağmen İsmet İnönü’nün el yazısı ile yazdığı teşekkür yazısı ellerinde olan Akiş ailesi, yaşananları hep hatırlarlar. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve CHP Milletvekili Aday Adayı Elfaz Temiz Muhterem Akiş’in rahatsızlığı duyar duymaz Köroğlu Devlet Hastanesine gitti. Elinde çiçekle Muhterem Akiş’i ziyaret eden Elfaz Temiz, Muhterem Akiş’in elini öperek geçmiş olsun dileklerini söyledi. Çok mutlu olan Muhterem Akiş, teşekkür etti.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan turhan
ihsan turhan - 6 yıl Önce

yeniçağanın güzide ailelerinden,değerli büyüğümüz muhterem teyzeye geçmiş olsun diyorum.rahmetli eşi burhan akişte babamın arkadaşı son derece mütevazi düzgün bir esnaftı allah gani gani rahmet eylesin.

SIRADAKİ HABER

banner128