Muhteşem kapanış

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “Yarınların Umudu” projesi muhteşem bir sunumla sonlandırıldı. Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde gerçekleştirilen kapanış töreninde sunum yapan Toplu Destekli Polislik Şube Müdürü Hakan Korkusuz, bu güne yaptıkları eğitim ve hizmetler hakkında bilgiler verdi.

 Muhteşem kapanış

HABER: Kasım ŞAHİN

Bu güne kadar Bolu halkına ve özellikle öğrencilere verdikleri eğitim ile hizmetlerle büyük bir başarı gösteren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde kapanış sunumu gerçekleştirdi. Sunuma Bolu Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Keskin, Ömer Eru, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, İhsan Ağcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurseven, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızılkaya, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, çok sayıda kurum müdürü ve Emniyet Müdür Yardımcıları katıldı.

“Yarınların Umudu” projesi kapsamında bu güne kadar yapılan eğitim ve hizmetler hakkında bilgi veren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Hakan Korkusuz, “Güvenli Hayat ve Güvenli gelecek için, ‘Çocuk ve Geçler Sosyal Koruma ve Destek Programı’ ÇOGEP kapsamında bir çok etkinlikte bulunduk. Yarınların Umudu isimli projemiz ile ilimiz genelinde risk altında bulunan çocuk ve gençlerin sosyal yaşama katılmaları sağlanarak hem kişisel gelişimlerini hem de sosyal kalkınmaya katılımlarını sağlamak amacı ile yapılması hedeflenen bir çalışmadır. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, AİBÜ, Bolu Belediyesi ve Kızılay Şubesi ile ortaklık yapılarak bilgilendirme/bilinçlendirme, araç-gereç materyallerinin oluşturulması ve tanıtımı kapsamında ilimizde  bulunan okullarda öğrencilere ve ailelerine yönelik birimlerimizce bilgilendirme çalışmaları, ilimizin deprem bölgesinde olması sebebiyle TDP Şube Müdürlüğü görevlileri ve Kızılay görevlilerince okullarda afet zararlarını  azaltma eğitimi verilmesi, Bolu il geneli kültürel  ve sosyal amaçlı gezi organizasyonları, sosyal ve kültürel etkinlikler, sosyal amaçlı eğlence programlarının düzenlenmesi, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikler kapsamında tiyatro gruplarının sunumu ile tiyatro gösterimi, suça sürüklenen çocuklara yönelik gitar kursu, proje kapsamında belirlenen öğrencilere sportif faaliyetlerin düzenlenmesi, aktiviteler ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gibi faaliyetler yapılmıştır. Bu faaliyetler ile 7 bin 500 öğrenciye ve bu öğrencilerin aileleri ile eğitsel çevreler dahil 15 bin kişiye ulaşılmıştır” diye konuştu.

Daha sonar kürsüye gelen Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, “Yarınların Umudu” projesi kapsamında büyük bir başarı gösteren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeline teşekkür etti. Sunum sonunda gitar kursuna katılan öğrenciler muhteşem bir konser verdiler. 


Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER