Müjdeyi Ali Ercoşkun verdi: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOLU'YA GELİYOR!

Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bolu'ya geliyor. Ak Parti 5. Dönem 1'nci İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birkaç ay içinde Bolu'yu ziyaret edeceğini müjdeledi. Ercoşkun, "Bir kaç aylık süre içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı, Devlet Başkanımızı, Kurucu Genel Başkanımızı, Ak Parti'nin bugünlere gelmesinde kim ne derse desin en büyük paya sahip olan Recep Tayyip Erdoğan'ı Bolu'da hep beraber ağırlayacağız inşallah" dedi.

Müjdeyi Ali Ercoşkun verdi:  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOLU'YA GELİYOR!
HABER MERKEZİ

Büyük coşkuya sahne olan toplantıda, siyasiler genel seçimler öncesi muhalefete göz dağı verdi. Kongrelerle göreve gelen il ve ilçe yönetim kurulu üyelerine seslenen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde Bolu'da tarih yazacaklarını söyledi.  Seçim çalışmalarına mahalle temsilcileri ile yapacakları toplantılarla başlayacaklarını kaydeden başarılı siyasetçi, "Çünkü hedefimiz büyük. Biz inandık, 2015'te Bolu'da bu teşkilat, bu kadro bir ibadet aşkı ile çalışacak ve Bolu'da tarih yazacağız " şeklinde konuştu.

Ak Parti Bolu 5. Dönem 1. İl Danışma Meclisi Toplantısı, çok sayıda partilinin katılımlarıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi'inde yapıldı. Cumartesi günü saat 13.00'te başlayan toplantıya Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 22'nci Dönem Bolu Milletvekili Mehmet Güner, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve de çok sayıda yönetim kurulu üyesi katıldı.

Kongre süreci ile yenilenen kadroları ilk kez bir arada getiren toplantı, divan başkanı ve üyelerinin seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.  Ardından Yüksel Coşkunyürek başkanlığında oluşan il yönetiminin 7 aylık çalışmaları anlatan bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Ak Parti Genel Merkezi tarafından Haziran ayında atama ile göreve gelen ve 21 Aralık'ta yapılan kongrede güven tazeleyen Yüksel Coşkunyürek, ilk olarak 7 aylık çalışmalarını katılımcılarla paylaştı. Yüksel Coşkunyürek, "Millete hizmet yolunda çıktığımız ulvi yolda, hep birlikte, umut içerisinde, heyecan içerisinde birlikte yürüyoruz. Sinevizyon gösterisinde de gördüğümüz gibi teşkilatlarımız bütün kademeleri ile beraber her gün dolu dolu geçen programlarla bu kutsal yoldaki gücümüzü, enerjimizi milletimize sunmaya devam ediyor. Ben öncelikle bütün teşkilatlarımızın bugüne kadar göstermiş olduğu özveriden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bizler Türkiye'yi hak ettiği yere taşımak ve dünyanın ilk on ülkesinden bir yapmak için bu yola çıktık. Ve bu şuurla hareket ediyoruz. Rabbimize hamd olsun bu kadro destanlar yazdı. Bu destanlara hepimiz şahit olduk. İnşallah yine bu destanları yazmaya da devam edeceğiz" dedi.

COŞKUNYÜREK: "BOLU'DA TARİH YAZACAĞIZ"

Son üç ayın yoğun bir şekilde geçtiğini; ilçelerde ana kademe, kadın ve geçlik kolları kongrelerini gerçekleştirdiklerini ve uzun zamandır ihmal edilen 'ilçe danışma meclisi toplantılarını' yeniden yapmaya başladıklarını ifade eden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, konuşmasında şunları söyledi: "Bütün teşkilatlarımız mahalle yönetimlerini oluşturdular. Mahalle yönetimlerinde büyük bir yenilenme ve değişim gerçekleştirdik. Türkiye ortalaması değişim oranında yüzde 28 iken biz Bolu'da yüzde 58'e yakın bir değişim yaşadık. Bunu niye yaptık? Kadrolarımızda tazelenme, yenilenme ve yeni bir heyecan getirme adına bunlar gerçekleştirdi. Bunu yaparken de önceki görev yapan arkadaşlarımızın gönülleri alınarak yapıldı.  İnşallah şubat ayı 'mahalle yönetimlerimiz ile buluşma' ayı olacak. Bütün ilçe teşkilatlarımız şubat ayı içerisinde yapacakları çalışmalarla bütün mahalle birimleri ile bir araya gelecek. Var olan birlikteliliği, enerjiyi daha da kuvvetlendirecekler ve 2015 seçimlerinde doğru çalışmalarımıza büyük bir hız katacağız. Çünkü hedefimiz büyük. Biz inandık, 2015'te Bolu'da bu teşkilat, bu kadro bir ibadet aşkı ile çalışacak ve Bolu'da tarih yazacağız."

SÖNMEZEL: "GENÇLİK KOLLARINDA SİYASET ZORDUR"

Başarılı siyasetçinin  ardından kürsüye sırasıyla kadın ve gençlik kolları il başkanları çıktı. 1 Hafta sonra gerçekleşecek kongrenin tatlı heyecanı içerisinde olan Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel," Siyaset bir peygamber mesleğidir. Biz siyaseti böyle görüyoruz.  Siyaset, özellikle gençlikte yapılıyorsa bizim için gerçekten önem arz ediyor. Çünkü biz biliyoruz ki; gençlik kollarında siyaset zordur. Bir vefadır, bir dostluktur, bir kardeşliktir. Biz bir siyasi partinin gençlik kolları olmaktan ziyade bir dostluk, bir arkadaşlık kulübü olarak görüyoruz.  O nedenle hiç bir siyasi partide gençlik sadece broşür asan ve dağıtan, eleman deposu olarak algılanmamalı. Gençleri esas unsur olarak gören tek parti de Allah'ımıza hamd olsun Ak Parti'dir.  Bu nedenle partimle bir kez daha onur ve gurur duyuyorum" diye konuştu. Genç başkanın yaptığı konuşmasının ardından da İl Gençlik Kolları tarafından hazırlanan faaliyet raporu sunum eşliğinde salondakilerle paylaşıldı.

AYDIN: "BİZE DURMAK, BİZE UYUMAK HARAM"

Konuşmasının devamında kongre sürecinin ilçelerde tamamlandığını ve gözlerin 9 Şubat'ta yapılacak il kadın kolları kongresine çevrildiğini kaydeden Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Allah nasip ederse kısa zaman sonra kadın kolları il kongremiz var. Ve bu süre çok uzun bir zaman siyasette. Ancak şöyle ifade edeyim: Biz bir yola çıktık.  Rabbim bize nasip ederse  9 Şubat'tan sonra bize dinlenmek haram. Bize durmak, bize uyumak haram. Ne zaman kadar ? Bolu'da 3-0 yapana kadar. Ne zamana kadar ? Cumhurbaşkanım "Bolu'ya benim hakkım helaldir" diyene kadar bize uyku, dinlenmek, durmak haram."

YÜCEER: " BOLU'DA 3-0 OLACAĞINDAN HİÇ KUŞKUM YOK"

Toplantıda konuşan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer'de "Bu ülkede bir tarih yazılıyor. Ve bu tarihi yazan biz zati sizlersiniz. Teşkilat demek, fedakarlık demek. Teşkilat demek özveri demek ve bunu her an sizlerde görüyoruz.  Evet, kadın ve gençlik il kongrelerimiz hariç bütün tüm teşkilatlarımızda yenilenme sürecini tamamladık. O nedenle 5'nci olağan kongremizde seçilen başta il başkanımız, tüm ilçe başkanlarımızı, kadın ve gençlik kollarımızı ve seçilen tüm yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.  Birlik beraberliğimizi arttırarak, hiç bir olumsuzluluğa meydan vermeden, ilk günkü gibi heyecan ve sinerji oluşturarak bu süreci tamamlamış bulunmaktayız.  2015 seçimlerine Ak Parti teşkilatları olarak bizler hazırız.  Buradaki sinerji bunu bizlere yansıtıyor. 07 Haziran'da yapılacak seçimlerin sonucunda Bolu'da 3-0 olacağından hiç kuşkum yok. Bu anlamda da sizleri şimdiden tebrik ediyorum" diye konuştu. Ayrıca, tecrübeli siyasetçinin ardından İl Özel İdaresi'nin yapmış olduğu çalışmalar hazırlanan bir video eşliğinde salondakilerle izletildi.

YILMAZ: "ŞUAN YAPILACAK YATIRIMLARIN ONAY ZAMANI"

Diğer konuşmacı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, seçilmişler ve teşkilatlar el ele vererek Bolu'yu "geleceğe nasıl taşırız diye" çalıştıklarını söyledi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "20 yıllık bir serüvendir bu. Bu serüvende hizmetkarlığı yapan bizlerin geride bazı izler bırakması lazım. Milletvekilliğini, belediye başkanlığını bıraktıktan sonra unutulup giden insanlar olmamak için buradayız. Şuan belediye önünü ile ilgili proje toparlandı. Anıtlar Kurulu'ndaki izinler son aşamasına geldi. Pazaryeri Proje'mizi kentsel dönüşüm adı altında hizmete sokmayı düşünüyoruz.  İsmet Paşa Caddesi'ni de içine alacak şekilde orayla ilgili projemiz toparlanmak üzere. Yukarı çarşı ile ilgili uzun süredir yaptığımız çalışmalar son şeklini hemen hemen aldı. Esnafımızın da bilgilendirmesi sağlanarak önümüzdeki süreç içerisinde Anıtlar Kurulu'nun onayını da aldıktan sonra yapım çalışmalarına doğru gideceğiz.  Bolu'yu geleceğe taşırken kurumları da geleceğe taşımayı hedefliyoruz. Biliyorsunuz kangren olan Adliye'nin eski terminal yerine taşınması kesinleşti. Projeler bitti, parasının ayrılıp kazmanın vurulması gerekiyor. Milletvekilimiz de, il başkanımız da burada. Şuan yapılacak yatırımların onay zamanı " şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut ercan
mahmut ercan - 6 yıl Önce

sayın ercoşkun sen ne tarih yazmaktan bahsediyorsun sen yazsan yazsan ancak hikaye yazarsın ya siz bir adliye sarayını yapamadınız bolu da yıllardır.ey bolu halkı elinizi vicdanınıza koyun uyanın bu uykudan bu gafletten bolu yatırım bakımından her ilden geride kaldı bütün yatırımlar rahmetli izzet baysalın devlet ne yaptı bolu ya gerçekleri görün lütfen ve seçimde bunları değerlendirin.

ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

gelince belki senin beceriksizliğini kendilerine söyleriz de biraz olsun senin hakkında gerçekleri öğrenir adliye sarayı projesi ne oldu niye yapılmadı niye bu kadar geç kaldı halk ondan öğrenir.

SIRADAKİ HABER

banner128