Mumcu’yu saygıyla ve özlemle anıyoruz

Mengen Belediye Başkanı Turan Bulut, Ankara 24 Ocak 1993 yılında evinin önündeki aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun 23’üncü ölüm yıl dönümü andı.

Mumcu’yu saygıyla ve özlemle anıyoruz

Haber: Semih BAYKAL

Bulut, Uğur Mumcu’nun ölümünün 23’üncü yılında şu mesajı yayınladı; “ Ankara’da 24 Ocak 1993’te evinin önünde bombalı suikastla katledilen, aydınlanma devriminin bir simgesi, cesur, ilkeli, demokrasi mücadelesinin yılmayan ismi gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun Ölümünün 23. Yıldönümü…

Mumcu’yu katlettiren güçler istemedikleri için 23 yıldır bu cinayetin üzerindeki sis perdesi aralanamadı. Mumcu; bağımsızlığı, özgürlüğü, hukukun üstünlüğünü savunan, ileriyi gören, araştıran, sorgulayan, vatansever bir gazeteciydi.  O, doğruları, tüm çarpıklıkları; büyük bir açıklıkla, cesaretle gözler önüne serdi, kalemini hiç eğip bükmedi, yaşamını da bu uğurda yitirdi. Yıllardır bu Ülkenin geleceği için onurlu, namuslu, cesur kalemler hep hedef alındı. Yaşamları karartıldı, çok acılar çekildi, çok canlar yandı. Biliyoruz ki doğru bildikleri yolda, aydınlık ve ışık peşinde koşarken yok edilen, yok edilmek istenenlerin düşünceleri asla öldürülemedi, yok edilemedi. Onlar, demokrasi mücadeleleriyle, cesaretleri, dürüstlükleriyle genç kuşaklara örnek oldular. Bugün Ülkemizin Uğur Mumcu gibi aydınlığın takipçisi gazetecilere her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bizleri düşünceleriyle aydınlatan, örnek olan, yol gösteren yürekli gazeteci Uğur Mumcu´yu saygıyla, özlemle anıyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128