MÜSİAT'' Berat Kandili'ni kutladı

MÜSİAD Bolu Şube Başkanı ABAT, ''Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan'' Berat Kandili'nin aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsat olduğunu ifade etti.

 MÜSİAT'' Berat Kandili'ni kutladı

Haber: ESRA ÖZTÜRK

MÜSİAD BOLU ŞUBESİ’ nden  yapılan açıklamaya göre, Abat, Berat  Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kandil gecelerinin, kültür ve medeniyet ile gelenek ve göreneklerimiz  içinde özel ve anlamlı bir yere sahip olduğunu belirten Abat, şunları  kaydetti:

 ''Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir  arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkanı sağlayan gecelerdir. İnsanımızın  anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri  gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat  Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek,  yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. 
 İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve  kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır.

Bu itibarla tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve  beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.''dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER