Mustafa Gülay beraat etti

Bolu’da vatandaşları dolandırdığı iddia edilen ve hakkında ‘güveni kötüye kullanma ve dolandırıcılık” suçlamasıyla dava açılan Mustafa Gülay çıkarıldığı mahkemede beraat etti.

Mustafa Gülay beraat etti

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da kuyumculuk yapan ve çok sayıda vatandaşı dolandırarak ortadan kaybolduğu iddia edilen Mustafa Gülay Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmasında  “5 evimi ve halı sahamı satarak borçlarımı ödemeye geldim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

2014 yılında iflas ettiğini, piyasaya olan borcunu ödemeye çalışacağını dile getiren Mustafa Gülay “Kuyumculuk yaparken tanıdığım insanlardan nakit para kabul ettim. Parayı getirdikleri gün üzerinden Euro’ya tahvil ederdim. Euro kuru yükselirse getirdiği gün çevirdiğim miktar üzerinden ödeme yapardım. Euro kuru düştüğünde ise bana ilk getirdikleri TL’yi düşük kur üzerinden tahvil ederek kur düşüşlerinde zarar etmemelerini temin ederdim. İnsanların kur hareketliliğinden zarar görmemesini sağladım. 10 bin 300 liralık ziynet getirdiği doğrudur. Bunu da o gün 3.00 üzerinden Euro’ya tahvil ettiğimi not almışım. Kendisine ödeme yapmadım fakat borcum bakidir. 2 tane 2+1, 2 tane 1+1, bir tane 3+1 evimi ve halı sahamı satarak borçlarımı ödemeye geldim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Gülay’ın savunmasını dinleyen mahkeme heyeti, güveni kötüye kullanma ve dolandırıcılık suçlarının oluşmadığına kanaat getirerek, Mustafa Gülay hakkında beraat kararı verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat URAL
murat URAL - 4 yıl Önce

herkes kazandiğina saysin mustafa abi̇.senin nasil biri̇olduğunu bili̇yoruz.hiç inanmamiştim zaten.geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER

banner128