Mustafa Gülay yine beraat etti

Hakkında ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla onlarca şikâyet gelen ve dava açılan kuyumcu Mustafa Gülay, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında yine beraat etti.

Mustafa Gülay yine beraat etti

Haber: Semih BAYKAL

Yukarı Çarşı da uzun yıllar kuyumculuk yapan ve Bolu’nun en sevilen kuyumcu esnaflarından olan Mustafa Gülay,2 yıl önce ortadan kaybolmuş, ardından birçok vatandaşın Gülay’a para ve altın vererek faizini aldıkları ortaya çıkmıştı. Mustafa Gülay’ın ortadan kaybolduğunu öğrenen onlarca müşterisi, karakola ve savcılığa giderek mağdur oldukları gerekçesiyle şikâyette bulundu. Uzun zaman ortada görünmeyen ve polis tarafından da bulunamayan Mustafa Gülay, geçtiğimiz yıl Nisan ayında Bolu’ya gelerek Adliye’de ifade vermişti. ‘Dolandırıcılık’ suçlamasıyla hakkında onlarca dava açılan Gülay’ın ilk duruşmaları geçen yıl temmuz ayında görülmüştü. Bu duruşmalardan beraat kararı alan Gülay, dün tekrar dolandırıcılık suçlamasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı.

“DOLANDIRICILIK YAPMADIM”

Yıllardır müşterisi olan S.Ö tarafından dolandırıcılık suçlamasıyla tekrar hakim karşısına çıkan Mustafa Gülay ifadesinde şunları söyledi; “ Söz konusu olay kesinlikle dolandırıcılık değildir. Müşteki S.Ö.’ye 160 gram altın üzerinden bir borcum vardır. O dönemlerde iflas durumunda olduğum için bu altınları ödeyemedim. Bu borcumu en kısa zamanda ödeyeceğim” dedi.

“GÜLAY BENİ DOLANDIRMADI”

Mustafa Gülay hakkında dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan S.Ö, mahkemede verdiği ifadesinde Gülay’ın kendisini dolandırmadığını söyledi. S.Ö ifadesinde şunları söyledi; “ Mustafa Gülay’la 2012 yılından beri karşılıklı alışveriş yaparız. Beni dolandırmamıştır. Ama karşılıklı alışverişten dolayı Mustafa Gülay’a karşı bir güvenim vardı. Bu yüzden ondan para karşılığı altın aldım ve bu altınları fiziki olarak ona bırakmıştım. Gülay, ortan kaybolduğu için ben bu altınları geri alamadım. Bu yüzden ben Mustafa Gülay’dan şikâyetçiyim ve zararımın giderilmesini istiyorum” dedi.

“BORCUMU ÖDEYECEĞİM”

Mahkeme Başkanı, Sanık Mustafa Gülay ve Müşteki S.Ö’nün ifadesini aldıktan Sanık Mustafa Gülay’a son sözünü sordu. Gülay, ifadesinde olduğu gibi son sözünde de borcunu ödeyeceğini söyledi. Mustafa Gülay’ın son sözünden sonra kararını açıklayan Mahkeme Başkanı Mustafa Gülay hakkında beraat kararı verdi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124