N İ H A Y E T!

Bolu belediye meclisinin Mayıs ayı birinci oturumunda aylardır merakla beklenen 18.madde uygulamalarının sonuçlarıyla ilgili somut bir adım atıldı. CHP’li meclis üyelerinin dosyanın akıbetiyle ilgili sorularını yanıtlamak için kürsüye çıkan AK Parti Grup başkanvekili Burak Balaban Bolu’daki 18.madde uygulamalarını kapsayan Dosya ile ilgili incelemenin devam ettiğini söyleyerek; “Bu dosyanın içinde 18.madde uygulamasıyla ilgili 7-8 tane işlem var. Bu çalışmaları bir ay içinde sonlandıracağımızı düşünüyorum” dedi.

N İ H A Y E T!
 Bolu belediye meclisinin Mayıs ayı birinci oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda katı atık düzenleme depolama sahasında bulunan 440 ve 1377 no’lu parsellerin üst yapı kullanım hakkının iptal edilmesi konusunun görüşülmesi sırasında AK Partili belediye meclis üyeleriyle CHP’li belediye meclis üyeleri arasında sert tartışmalar yaşandı. Yürekli kağıt firmasının sözleşmesinin 15 Nisan tarihinde iptal edildiğine dikkat çeken CHP’liler “ 22 Nisan tarihinde Halid Musa Hatipoğlu’nun sahibi olduğu Hira firmasıyla ambalaj toplama ayırma işlemi için sözleşme imzalanıyor. Bu sözleşmenin ihale ile yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyoruz” dediler. CHP’li belediye meclis üyelerine cevap veren belediye başkan vekili Haluk İnceler kanunen bir sıkıntı olmadığını söyleyerek; “Bakanlıktan ilgili firmanın lisansının olması yeterli oluyor. Bunun için ihale yapılmasına gerek kalmıyor” diye konuştu. İnceler; “Bu iş Bolu için büyük önem arz ediyor, o yüzden 2 ya da 3 firma ile de çalışabiliriz” şeklinde konuştu. Oturumun dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP Grup başkanvekili Cahit Görüş 3 ay önce Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Bolu’daki 18.madde uygulamaları ile ilgili bir dosyanın AKP Grup başkanvekili Burak Balaban’a verildiğine dikkat çekerek” Aradan geçen süre zarfı içersinde somut hiçbir açıklama yapılmadı ortaya hiçbir şey konmadı o yüzden bu dosyadaki bulguların mecliste gurubu bulunan partilerin meclis üyelerinden oluşacak bir komisyon tarafından incelenmesini öneriyoruz” dedi. Görüş; “Bu komisyon yapacağı incelemenin sonucunda bir rapor hazırlayabilir dahası bunun sonuçlarını medya ile paylaşabilir” şeklinde konuştu. Görüş; “Biz son 9 yılda belediye meclis üyeliği yapan tüm kişilerin mal varlıklarının incelenmesini de talep ediyor. Sonuçlarının Bolu kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz” biçiminde konuştu. Görüş’ten sonra kürsüye çıkan AK Parti Grup başkanvekili Burak Balaban ise Dosya ile ilgili incelemenin devam ettiğini söyleyerek; “Bu dosyanın içinde 18.madde uygulamasıyla ilgili 7-8 tane işlem var. Bu çalışmaları bir ay içinde sonlandıracağımızı düşünüyorum” dedi.

 

 

Meclis üyelerinin mal varlıkları kamuoyuna açıklanabilir

 

Oturumu yöneten Bolu belediyesi başkan vekili Haluk İnceler ise belediye meclis üyelerinin her dönem mal varlıklarını kanunen vermek zorunda olduğunu söyleyerek; “İsteyenler belediyenin kayıtlarından bunları öğrenebilirler. Meclis üyelerinin mal varlıklarının kamuoyuna açıklanmasında bir sıkıntı yoktur” dedi.18.madde uygulamaları ile ilgili olarak ortada olumsuz anlamda somut bir bulgunun olmadığını vurgulayan İnceler; “Bu konuda söylenenler dedikodudan öteye gidemiyor. Konuyla ilgili gerekli açıklamayı Sayın Balaban yaptı.1 ay içinde 18.madde ile ilgili dosya hakkındaki çalışmalar tamamlanacaktır” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128