NAFİYE'NİN ÖLÜMÜ SIRRINI KORUYOR... Cinayetin altından cinsel taciz çıktı

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde kayınvalidesini pompalı tüfekle öldüren Erkan G. ve adam öldürmeye azmettirmekten tutuksuz olarak yargılananan babası Ramazan G. dün ilk kez hakim karşısına çıktılar.

NAFİYE'NİN ÖLÜMÜ SIRRINI KORUYOR... Cinayetin altından cinsel taciz çıktı

HABER: FARUK ÇİDEM – SEMİH BAYKAL

Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde 37 yaşındaki Erkan Güldemir, eşinin evi terk etmesine neden olduğuna inandığı kayınvalidesi 55 yaşındaki Nafiye Öztürk'ü geçtiğimiz yıl Haziran ayında pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Dün Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Erkan Güldemir ve azmettirmek suçuyla tutuksuz yargılanan babası Ramazan Güldemir herhangi bir savunma yapmazlarken, öldürülen Nafiye Öztürk'ün kocası, oğlu ve kızının mahkemede anlattıkları yeni bir iddiayı ortaya çıkardı. Nafiye Öztürk'ün kızı ve oğlu, Ramazan G.'nin oğlunun karısına cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiler.

SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU

Erkan Güldemir'in üzerinde sürekli olarak silah taşıdığını söyleyen Nafiye Öztürk'ün kızı Cevahir mahkemede şunları  söyledi; “Annem ölmeden 5-6 gün önce ben köye gittim. Ben annemin evinde olduğum süre boyunca Erkan hergün gelerek tehditler savuruyordu. Erkan önce boşanalı demiş ama  sonra vazgeçmiş ve Zübeyde'ye de eğer boşanırsa vuracağını söylemiş.”

TACİZE UĞRUYORMUŞ

Duruşma devam ederken mahkeme başkanının bir sorusu üzerine Nafiye Öztürk'ün kızı Cevahir'in verdiği cevap şok etkisi yarattı. Zübeyde'nin Erkan'ın evine dönmek istememesinin sebebinin taciz olduğunu söyleyen Cevahir; “Zübeyde kayınpederi tarafından cinsel tacize uğruyormuş. Bana bu yüzden o eve gitmek istemiyorum dedi” şeklinde konuştu.

“YA SEN TEMİZLE YA BEN TEMİZLEYECEM”

Duruşmada dinlenen diğer bir kişi ise Nafiye Öztürk'ün oğlu Soner oldu. Soner bildiklerini şu şekilde anlattı; “annem öldürülmeden önce ben köye gittim. Ablam da evdeydi ve gözü mordu. Ne olduğunu sorduğumda Erkan'la babasının kendisini dövdüğünü söyledi. Niçin dövdüklerini sorduğumda ise telefonda başkaları ile mesajlaşırken gördüklerini söyledi. Erkan benimle de görüştüğünde hep tehdit ediyordu. Bir keresinde bana ablanı sen mi temizleyeceksin yoksa ben mi temizleyeyim dedi. Ben de ablam her şekilde benim başımın tacı ben bir şey yapmam dedim.”

KAPIYI AÇAR AÇMAZ VURDU

Nafiye Öztürk'ün öldürülmesine şahit olan Halit Öztürk; “torunlarım ve karım evde birlikte oturuyorduk. Dışarıda bir ses duydum ve kapıyı açmaya gittim. Erkan da hemen kapının önündeymiş ve ben kapıyı açar açmaz tüfekle karıma ateş etti. Ben o an şoka girdim ve hemen kapıyı kapattım. Çünkü içeride torunlarım da vardı, onların başına da bir şey gelmesin diye kapının arkasından dayandım. Erkan tüfeğin namlusu ile kapıya yüklendi ama kapıyı  açamayınca diğer odalara gitti. Yan odamızda kalan annemin yanına gitmiş ve onu da darp etmiş. Daha sonra evden kaçarak ayrıldı” dedi.

Erkan Güldemir'in Nafiye Öztürk'ü niçin öldürüldüğü hala soru işareti olarak kalırken mahkeme 15 Mart tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128