NAHİT ABAK; “PAZAR YERİMİZE KİMSE DOKUNAMAZ”

Reta Mühendislik tarafından Bolu’nun geleceğine yönelik bir takım projelerin sunulması dün Bolu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Reta Mühendislik, Sanayi-Kuruçay Kentsel dönüşüm, Pazaryeri Kentsel Dönüşüm, Yeni Toptancı Hali ve İzzet Baysal Caddesi Kentsel dönüşüm projeleri hakkında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Kent Konseyi üyelerine bilgiler vererek, yeni oluşumları sundular. Yeni Pazaryeri Projesi hakkında bazı sunumlara karşı çıkan Kent konseyi Üyesi İnşaat Mühendisi Nahit Abak; “Pazar yerimizi kimse dokunamaz. Orası Bolumuzun ortak bir değeridir” dedi.

NAHİT ABAK; “PAZAR YERİMİZE KİMSE DOKUNAMAZ”

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi tarafından ilimizin gelişmesi ve güzelleştirmesi konusunda bir çok firmaya proje üretmesi için yetki verilmesinin ardından dün Reta Mühendislik Belediye Meclis salonunda güzel bir sonum yaptı. Firma yetkilileri özellikle İzzet Baysal Caddesi’nin güzelleştirilmesini ve modern hale getirilmesi konusunda şu sunumlarda bulundu; Belediye meydanından Kent meydanına kadar ücretsiz internet verilmesi, Belediye binası ile Kent Meydına, yapılan hizmetlerin halka arzı için dev ekranlar kurulması, Köroğlu anıtının bulunduğu alana süs havuzların arttırılması ve bu havuzların olduğu bölgelere at simgelerinin yerleştirilmesi ve bu atların ışık ve müzik sistemleriyle hareketli hale getirilmesi, süs havuzu olduğu alanda müzikli su gösterileri ve su oyunlarının yapılması. Cadde üzerinde bulunan giriş işyerlerinin tek sıra şeklinde tente ile kapatılması ve tentelerin üzerlerinde firma isimlerinin yazılması, İzzet Baysal Caddesi Bankalar önündeki süs havuzların çoğaltılıp, o bölgelere üstü kapalı kafelerin yapılması, yeni yapılacak olan belediye binasının çevresine ise sokak AVM’lerin yapılması gibi bir çok konuda fikir belirttiler.

ORTAK BİR DEĞERDİR

Yeni Pazar Yerini oluşturulması konusunda Reta Mühendislik firmasının, Pazar yerinin üstünün kapatılması ve üzerine ofisler yapılması teklifine karşı çıkan Kent Konseyi üyesi İnşaat Mühendisi Nahit Abak, sert tepki göstererek şunları söyledi; “Bolumuzda pazarımızı yok edecek bir proje istemiyoruz. Orası bizim yaşam alanlarımızdan ve ortak değerlerimizdendir. Şehrimizin hemen hemen her sokağında bir alışveriş merkezi var, hepsinin önünde de devası manav tezgahları var. Ama, bizler köylü teyzemizin 2 kilo taze fasulyesini Pazar yerinden almak istiyoruz” diye konuştu.

HERŞEY BOLU İÇİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaklaşık 2 saat süren bunumda sık sık söz alarak, burada ki amacın her şey Bolu için olması   çabaladıklarını belirterek, “Bolumuzu Doğudan Batıya en iyi şekilde dizayn etmek için uğraşıyoruz. İzzet Baysal Caddemiz güzel olsun diye uğraşıyoruz. Sadece caddelerimiz değil Bolumuzun her yerinin güzel olması için uğraşıyoruz. Bunun içinde gereken tüm mücadelemizi sürdüreceğiz. Her şey Bolu için” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nadir Gürkan yetkin
Nadir Gürkan yetkin - 4 yıl Önce

sayın büyüğümüz nahit abak makine mühendisidir.haberinizde inşaat mühendisi olarak yer almış .doğrusunu yazalım dedik

senda AKSUNGUR
senda AKSUNGUR - 4 yıl Önce

nahit abak haklidir dünyanin hi̇çbir yerinde çok katli pazar yeri yoktur hele bolu gibi 1.derece deprem bölgesınde çok katlı pazar yerının olması facıaya sebeb olabilir mevcut pazar yerı ıslah edilerek yıne düz olarak 1 kat olarak kullanılmalıdır bınalar yıne tek katlı olarak yenıden daha fonksıyonel hale gelebilir gerısı abesle iştıgal olur

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

haberinizde hata var nahit bey makine mühendisidir

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

altta temiz ve düzenli bir pazar yeri, üstünede aile yaşam merkezi tarzında birsey yapılabilir. su anki hali perişan pazar yerinin. asıl pazartesi haric ücretsiz otopark olsun

SIRADAKİ HABER