Ne kadar kitap O kadar olimpiyat!

Gerede’de faaliyet gösteren Ramazan Dede Bilgi Evi yeni eğitim öğretim dönemini 'Çok kitap okuma yılı' olarak ilan etti. Bilgi evi, 25 ve üzeri kitap okuyan öğrencileri ödül olarak Türkçe...

Ne kadar kitap O kadar olimpiyat!

Gerede’de faaliyet gösteren Ramazan Dede Bilgi Evi yeni eğitim öğretim dönemini 'Çok kitap okuma yılı' olarak ilan etti. Bilgi evi, 25 ve üzeri kitap okuyan öğrencileri ödül olarak Türkçe Olimpiyatları'nın finaline götürecek.

Gerede ilçesinde faaliyet gösteren  Ramazan Dede Bilgi Evi yeni eğitim öğretim dönemini 'Çok kitap okuma yılı' olarak ilan etti. Bilgi evi, 25 ve üzeri kitap okuyan öğrencileri ödül olarak Türkçe Olimpiyatları'nın finaline götürecek.2 bin 500'ü aşkın öğrencisi bulunan Ramazan Dede Bilgi Evi'nin kütüphanesinde 5 bini aşkın kitap bulunuyor. Geçen yıl bilgi evine gelen öğrenciler en fazla 140 en az da 50 kitap okuyarak önemli bir başarı elde etti. 2 yıldır faaliyet gösteren bilgi evinde şimdiye kadar 30 bin kitap okundu. Bilgi evinin bu yıl ki hedefi ise 24 bin kitabın okunması. Bilgi evinde öğrencilere kitap okumayı sevdirme ve alışkanlık kazandırma adına her türlü etkinlik yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128