Ne olacak Afganlı Nebi’nin hali!!!

Afganistan’da yaşanan gerginlik ve iç savaşa nedeniyle Bolu’ya ailesiyle birlikte göç eden 15 yaşındaki Nebi, evlerine götürecek ekmek parası kazanmak için Bolu Belediyesinin yaptırmış olduğu tünel geçidinde bulunan çarşıların bulunduğu alanda soğukta terazi ile vatandaşları tartarak para kazanmaya çalışıyor.

 Ne olacak Afganlı Nebi’nin hali!!!

Haber: Kasım ŞAHİN

Ülkelerinden iç savaş nedeniyle kaçıp Bolu’ya yerleşen mültecilerin durumları gün geçtikçe kötüye gidiyor. Geçtiğimiz aylarda parasızlık yüzünden zor duruma düşen Suriyeli vatandaş cami önlerinde aileleriyle birlikte dilencilik yaparken bunlara şimdi de Afganlı çocuklar katıldı. 15 yaşındaki Nebi isimli Afganlı genç evlerine ekmek parası verebilmek için Pazara çıkar tünelde soğukta tartı aleti ile vatandaşları tartmaya çalışıyor.

Türkçeyi tam olarak konuşamayan Afganlı Nebi, “Ekmek parası için yapıyorum. Bir kişiyi 2 liradan tartıyorum. Ailem zor durumda” diyerek durumun anlatmaya çalıştı. Belediye dükkanlarının bulunduğu tünelde sabahtan akşama kadar soğukta üşüyerek para kazanmaya çalışan Nebi’nin ne olacak hali bilinmez ama Nebi’yi ve ailesini zor günlerin beklediği ortada.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER