Ne olacak bu Boluspor'un hali?

Seyfi ALP yazdı...

Ne olacak bu Boluspor'un hali?
Bu satırları yazmadan önce ilk olarak Bolu Olay gazetemizin spor yazarı, Tekin Aytugar'ın, "Çelişkili Açıklamalar" başlıklı yazısını, ardından Bolununsesi'nde Muharrem Hoca'nın, "Bu kulüp birinin elinde patlar" yazılarını okudum. Bu yazılar Boluspor Başkanı Savaş Abak'ın son açıklamalarını değerlendirmiş.
Gerek Tekin Aytugar ağabeyimizin satırları ve gerekse Muharrem Demirel hocamızın cümleleri, Boluspor'da tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor. İşin özeti, sayılı günler sonra başlayacak 2015-2016 sezonu için Boluspor'un elinde kadrosu yok ve maalesef borcu çok. Benim bu satırlarımı okuduktan sonra bu iki tecrübeli kalemin yazılarına da yeniden bakmanızı isterim.
Almanca'dan Türkçe'ye çevirdiğim ve ulusal bir gazetede yayınlanan yorum yazılarıyla kendisine hatırı sayılır para kazadırdığım Feldkamp hoca, Galatasaray'a yeniden antrenörlük imzası atınca "Seyfi senin için birşey yapmak istiyorum" demişti. İmza töreninden hemen sonra ben de o an Galatasaray Florya tesislerinde, "Artık Galatasaray'ın patronu sensin. Bu ekibi Bolu'ya getirir ve doğduğum toprakların takımı Boluspor'la bir açılış maçı yaparsan ödeşiriz" demiştim.
1 Ağustos 2007'de Boluspor ile Galatasaray sezon açılış maçı yaptı.3-3 biten  o maçtan Boluspor'umuzun kasasına 100 bin TL net para girdiğini dönemin valisinden öğrendim ve mutlu oldum. Gerek Feldkamp hocayla karşılıklı sevgi ve saygımız ve gerekse Boluspor'un kazandığı bu paranın etkisiyle Mehmet İnceayan başkan beni yönetime almıştı. Şimdiki başkan Savaş Abak yönetiminde de bir süre görev yaptım. Ancak genç başkanla istediğim iletişimi bir türlü kuramadım. Ve bugüne kadar sembolik olarak hiç bir yerde bulunmasına izin vermediğim adımın yönetimden çıkarılmasını başkana bir sms atarak bildirdim.
Futbola ve Boluspor'a bakışımızdaki farklılık yollarımızın ayrılmasını gerektiriyordu.
Sevgili Bolulular!...
Boluspor son aylarda vefalı taraftarına dahi heyecan veremez duruma gelmiş ise bunda genç başkan Savaş Abak'ın da kusuru var. Zira son on senedir ısrarla vurguladığım, "Boluspor sürekli transfer yaparak bir yere gelemez. Mutlaka alt yapıdan adam yetiştirmeli. Türkiye ve Almanya'da gelecek vaad eden isimleri takip edip takıma kazandırmalı" çığlıklarıma Savaş Abak hiç kulak asmadı. Dedesi benim babamla aynı köyde doğan ve tanışan Savaş Abak'ın kendi çevresine örülen ağdan kurtulup başını bir kez olsun kaldıramayışı şimdi ona, "Bu kulüp birinin elinde patlar" sözlerini söyletiyor.
Tekin Aytugar ağabeyin ısrarla vurguladığı ve bizim mesleğimize Amerika'nın Irak'ı işgali sırasında tankların önlerine oturtulanlar için kullanılan "İğdiş edilmiş gazeteciler" tabiri Bolumuz için bir yüz karasıdır. Başkalarının kurduğu sofralara oturmayı alışkanlık haline getirenlerin kalemleri körelir. Bu yönde, daha önce Bolu Olay gazetemizde, "Zehirli sofralar" başlığıyla yazı yazmış ve Bolu'da yerel basında çalışanları uyarmıştım.
Bir gazeteci başka birinden en fazla bir hatır çayı içebilir.
İtiraf ediyorum.
Henüz 11 yaşımda Seben ve Kıbrıscık yaylalarında küçük radyomla hiç bir maçını kaçırmadığım ve 1978 ile 1990 arası dönemdeki kadrolarını ezbere bildiğim Boluspor son zamanlarda bana hiç bir heyecan veremedi.
Ancak Almanya gibi bir ülkede 25 seneden buyana ulusal gazetelerde spor haberleri yapan ve analizleri yayınlanan bir Bolulu olarak buradan ilan ediyorum. Gerekli önlemler hemen alınmaz ise komşularımız Sakaryaspor ve Kocaelispor'dan da daha kötü günler bizi bekliyor.
Bir kulüp başkanı su birikintilerini okyanus sanmaya devam ediyorsa,
Bir kulüp başkanı üreten ile şarlatanı, efendi ile megolamanı ayırt edemiyorsa. O kulüp başkanı başarısızlığı hak eder.
Ve ilk sezon maçında "istifa" seslerini kulaklarını tıkasa da duyar.
Kendi odasına çekilip, çayından yudumlarken Savaş başkan şu soruyu sormalı:"Ben nerede hata yaptım?"
Savaş başkan içinde benim de bulunduğum Boluspor için birşeyler yapmak isteyenleri görmezden geldin.
10 seneden beri Bolulu futbolculara kapalı olan Boluspor kapılarını açabilmek için gayret göstermedin.
Geçen sene de U21 Türkiye finali oynayan gençlerimizden hiç birine forma vermedin.
"Bolusporu çarpma" düşüncesi açıkça belli olan bir antrenöre engel olamadın. Yaşı 30'un üzerinde olan veya kısa sürede vurgun yapmayı düşünen futbolcuların Boluspor'u bir çiftlik gibi kullanmasına dur diyemedin.
Allah yardımcın olsun!...
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolusporlu
Bolusporlu - 5 yıl Önce

eline, yüreğine, kalemine sağlık seyfi bey. daha ne yazacaksın, anlayana sivri sinek saz, anlamayana almanyadan değil, dibinde davul çalsan az.sonra bomba diye birilerini korkutmayı düşünürsün, savaş başkan.hadi hayırlısı

Seyfi Alp
Seyfi Alp - 5 yıl Önce

bolusporlu rumuzuyla yazan okurumuza cevabımdır... yazılarıma gelen her yorum benim için çok önemli. acaba duvarlara mı çığlık atıyorum endişemi giderdiği için. saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner128