NE OLACAK BU SİNEMANIN HALİ

İl Özel İdare İl Genel Meclisi tarafından bir türlü alınacak kararla ne olacağı açıklanmayan Kardelen Sinemasının hali gerçekten içler acısı. Yıllardır virane bir şekilde Kent Meydanında ucube gibi duran binanın durumunun ne olacağı merak konusu haline geldi.

NE OLACAK BU SİNEMANIN HALİ

HABER: KASIM ŞAHİN

Mülkiyeti Bolu İl Özel İdareye ait olan ve 15 Mayıs 1998 yılında hizmete açılan, 30.04.2013 tarihinde de kira sözleşmesinin bitmesi nedeniyle tahliye edilen ve o günden beri de atıl durumda bırakılan Kardelen Sineması için hiçbir çalışmanın ve değerlendirmenin yapılmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Kent meydanında kendi haline bırakılan ve adeta ucube gibi duran binanın dış cephesi uyanık vatandaşların ilan tahtası haline getirilmesi gerçekten Bolu’ya yakışmayacak durumda. İl Genel Meclisinin bu bina hakkında ne yapacağı belirsizliğini korurken Bolu Belediyesi’nin de bu binayı alıp değerlendirip değerlendirmeyeceği de bir muamma yarattı.

Kardelen Sinemasının tekrar sinema olarak mı faaliyetine devam edeceği, yoksa yıkılıp yerine başka bir  binanın yapılıp yapılmayacağı ise hala belirsizliğini korurken Bolulu vatandaşlar bir an önce atıl durumda bulunan sinema binası hakkında gerçek bir çalışmanın halka duyurulmasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilir Kişi
Bilir Kişi - 5 yıl Önce

içi̇ni̇ tadi̇lat yapip, belediye binası yapsınlar.mis gibi olur.

SIRADAKİ HABER

banner124